tässä olisi tarkoitus lähteä taas matkalle kesällä, mutta paikka on vähän auki vielä, koska viime kesän Bulgarian reissu meni pieleen lapsiperheiden vuoksi. Samassa paikassa lasten kanssa ei vaan tuppaa onnistumaan tuo aikuisten porukalla lomailu.
-Hotelliin päästessä aulassa on vastassa hermoja kiristävä huuto- ja itkukonsertti, joka jatkuu pitkin lomaa kiristäen muiden lomailijoiden hermoja.
-Uima-altaalla ei voi rauhassa oleilla, kun jostain ilmestyy aina vähintään yksi pallero, joka karjaisee -iskä kato! Ja hyppää altaaseen kastellen kaikki altaan reunalla oleilevat.
-Lomalla tuppaa myös tuo iloliemi maistumaan ja jos erehdyt pienessä (tai suuremmassa) sievässä osumaan pikkupalleroiden vanhempien silmiin, joudut lopun lomaa sietämään näiden ihmisraukkojen nyrpeitä naamoja ja kuiskintaa siitä kuinka huonosti jotkut käyttäyttyvät lasten nähden.
Minun lomani on kuitenkin juuri minun, eikä heidän tehtävänsä ole arvostella minua siitä kuinka sitä vietän tai en vietä.
Useat tuttuni jättävät pienet lapsensa yleensä hoitoon loman ajaksi, koska ovat myös itse huomanneet, ettei sen ikäisten ole sopivaa viettää aikaansa samassa paikassa lomasta nauttivien aikuisten kanssa.
lapsivapaat hotellit yleisimmiksi
lomalla rentoudutaan
2
118
Vastaukset
- pirjo
aivan samaa mieltä!!!"!!!!!!!!!!!!!!
- ÄITEE!!!!
VOI JUMALA-AUTA!!! Olet aivan sairas! Lasten vihaaja!!! Lapsillakin on oikeus lomailuun ja viettää juuri sellainen loma kuin he haluavat! Mene itse räkälöihisi ryyppäämään, ei tarvitse lapsiperheiden lomaa tulla pilaamaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t485324Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783223Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel233074HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432921Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L342197Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi501755Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271676Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911615Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4181384Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2611338