maksimi summa jonka uskoltaa laittaa pankkitilille?

pitäisikö 1 miljoona tallettaa yhteen pankkiin vai 10 pankkiin 100 000€ ???



Olen säästänyt kohta 50 vuotta yhteen menoon. Tällä hetkellä on käteistä euroa ja markkaa yhteensä reilun miljoonan euron edestä. Riihimäen vankilan ym. tapausten takia olen harkinnut pankkitiliä
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pidä tyynyn alla vaan. Ne katoaa joka tapauksessa kun heräät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jklkjnjknnj kirjoitti:

pitäisikö 1 miljoona tallettaa yhteen pankkiin vai 10 pankkiin 100 000€ ???



Olen säästänyt kohta 50 vuotta yhteen menoon. Tällä hetkellä on käteistä euroa ja markkaa yhteensä reilun miljoonan euron edestä. Riihimäen vankilan ym. tapausten takia olen harkinnut pankkitiliä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu