Kuka tietää onko tämä vasta valittu SMPS:n toimitusjohtaja se Hiihtoliiton entinen pomo joka oli mukana doping-kohujupakoissa?
Jos on niin onkohan nyt loppuun asti harkittu tätä toimitusjohtajan valintaa Meripelastusseura hallituksessa? Veikkaanpa melkoista jäsenkatoa.
Jari Piirainen meripelastajien pomoksi
16
506
Vastaukset
- mbe320cdi2000
Sama ukkeli
- 1+10
Ei entinenkään ihan puhdas pulmunen ollut.
- enhän minä....
SMPS, "rötösherrojen" kierrätyskeskus:))
- 20+17
enhän minä.... kirjoitti:
SMPS, "rötösherrojen" kierrätyskeskus:))
Olihan Vesterinenkin melkoinen hiihtelijä.
- taidanpalähteä
Ison riskin ottaa SMPS kun palkkaa Piiraisen jonka maine on mitä on. Itse harkitse eroamista jäsenyydestä, koska minulla on ennestäänkin näistä SMPS:n johtajavalinnoista ihmettelyn aihetta.
- pvkippari
Arveyuttava valinta
- emsa,historiaa ?
Jotkut ketkut ne aina putoaa jaloilleen;)
http://www.hs.fi/kotimaa/Markku Mylly Euroopan meriturvallisuusviraston johtoon/a1305573513739 - axeli peräkorpi
Eikös tää tyyppi ole jostain Kainuun korvesta? Siellä ei tietysti ole suolavedestä muuta näkyvissäkään kuin ne Talvivaaran myrkkyselät kuolleine lintuineen. Jos sen perusteella pelastetaan myös ihmisiäkin, niin ei muuta kuin onnea matkaan vaan. Toivottavasti äijä osaa edes uida jollain tavalla ja hengittää rikkivetyä tukehtumatta.
- kuxeli etukorpi
Eipä tuo Vesterinenkään mistään suolavesien ääreltä ollut, eikä edes mitenkään merenkulkija, vaikka luuli itse niin. Nimittäin Laivaston res.aliluutnantin arvo antoi kompetenssiä? siihen. Naurettava tyyppi, samoin kuin valitsemansa Wihuri, meriturvallisuusjohtaja!
- Eroan smpstä
SMPS on ollut kauan aikaa eläkeläisten, usein kapiaisten, ja toisista firmoista poispotkittujen työpaikka. Piuiraisen valinta ei ainakaan paranna yhdistyksen mainetta. Panivatkohan Kuopiosta ajolähdön?
- hiihtäjähessuhemo
Mihinkäs se vesterinen pantiin? eikö se enää olekaan ruorin sivussa kiinni?
Nuori mieshän se vielä on.
Kummallisia systeemejä nää pelastusseurat tosiaan!! - 39
Meripelastusseuralla on tosiaan ollut kummallinen rekrytointityyli. Suosivat roistoja.
Hämmästyttävää, ellei tuollainen syö niiden varsinaisen työn tekevien eli jäsenistön motivaatiota. - Suomessa se rehottaa
Kaikki sen tietää!! Rahalla saa ja Hevosella pääsee.
Kun vain voitelee oikeat ihmiset,niin kaikki on mahdollista.
Tällä ilmiöllä on toinenkin nimi: KORRUPTIO - köllimörö
Meripelastusseuran rekrytointi meni pieleen 80-luvulla kun Paavo Wihuri valittiin toiminnanjohtajaksi. Ko. henkilö mainosti olevansa " merten mies", mutta todellisuudessa olikin epärehellinen kapiukko, joka oli käynyt siviilipuolen kippariluokan. Urasta on Matti Murron pitkä artikkeli Vene-lehdessä 7/89. Kovin alettiin savustaa toimistohenkilökuntaa ja kenttäväkeä ulos ja moni lähtikin katkeroituneena. Myöhemmin Vesterisen ollessa Merenkulkulaitoksen pääjohtajana ko. henkilö valittiin Saaristomeren merenkulkupiirin johtoon ja Vesterisen saatua kenkää valitiin Vesterinen meripelastusseuran johtoon, ja Paavo valtuuston pj:ksi. Siinä oli taas Tuppurainen Tappuraisen takuumiehenä.
- basstreit
Mikä estää perustamasta todellista MERIPELASTUS-SEURAA.
- Terveisiä Kallaveden
Piirainen eimtainnut saada Kuopiossa aikaiseksi oikein mitään näkyvää. Ainoa toive taisi olla saada Tahkon matkailu samaan kuvioon. Nythän se toteutuu kun Nilsiä vuoden vaihteessa liitetään Kuopioon. Ei välttämättä helppo homma olla persaukisen kaupungin matkailupomo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342005Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291052- 69878
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261766Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65752- 14735
- 83688
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213673- 26671