Huijari joka poistanut profiilinsa Treffit palstalta

Kaikuja

Erittäin miellyttävä amerikkalais-suomalainen persoona, matkustaa työmatkalle Etelä-Afrikkaan lähettää tekaistun rahasiirron Bank of Americasta minun tilille ja sitä vastaan pyytää lähettämmään rahaa niin minäkin hullu rakastuneena häneen tein nyt maksan kalliisti. Mikähän on instanssi, johon pitää ottaa yhteyttä?

10

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      Ettei vaan ollut nigerian kuningas???

    • TotuusUkko

      Sä oot kyllä todella urpo !

      Me älykkäät ihmiset jotka olemme nettiä käyttäneet 90-luvun alkupuolelta lähtien, me jotka osaamme koodata monilla kielillä ja tajuat jotain muutakin kuin html- koodausta....me ei voida käsittää että noin tyhmiä ihmisiä on olemassa.

      Se on nykypäivän EVOLUUTIOTEORIA.Ennen evoluutio toteutui kun luonnonvarat olivat rajalliset ja lääketiede lapsenkengissä. Ennn heikot yksilöt löytyivät helposti fyysisesti heikoista => heikot karsiutuivat.

      Nykyään lääketiede on kehittynyt ja ruokaa on riittävästi ainakin länsimaissa. Heikot yksilöt munivat elämänsä viinalla,rahapelihimolla, huumehimolla.....JA kuten sinä, tyhmyydellään....

      No,jäit henkiin Tyhmä. Menetit vaan rahaa. Ehkä nyt tajuat miten Tyhmä olet ollut. Ehkä nyt opit ja mietit ennenkuin mitään teet, vai oletko jatkossakin Tyhmä ?

    • .

      Voi ei.. ettei vaan ole sama tyyppi johon minä törmäsin.. !!

      • Tren suunnalta

        Juu, tutulta kuulostaa. Profiili on edelleen paikallaan. Komea mies kuvassa, mutta vastaukset tuleekin sitten työmatkalta Afrikasta ja ei todellakaan profiilissa esiintyvältä henkilöltä. Tässä voisi muistaa vanhan sanonnan. Jos jokin vaikuttaa liian hyvältä ollaakseen totta, se ei ole totta.


    • =D

      Taustalla on Nigerialaisia terroristeja, jotka saa rahaa aseisiin näin...... älkää hyvät ihmiset haksahtako lähettämään rahaa..... netistä löytyy tietoa kun googlettaa scammers from Nigeria

    • Huijarista vielä...

      Sama amerikkalais-suomalaisena esiintyvä henkilö näyttää edelleen olevan profiileineen Treffit-palvelussa. Epäilyt heräsivät siinä vaiheessa, kun henkilö ei tuntunut kertovan itsestään juuri mitään merkittävää, mutta yritti kyllä todistella olevansa mahdottoman yksinäinen ja kovasti ihastunut minuun. Äiti oli kuulemma suomalainen, mutta ei kaveri silti sanaakaan suomea osannut. Ja vaikka olikin 3 vuotta kotikaupungissaan mukamas asunut, ei kaupungin asukasluku millään tullut mieleen...

      Sitten tulikin yllättävä työmatka Nigeriaan ja siellä eteen rahaongelmia, joihin olisi pitänyt pikaista apua saada. Sitkeäksi osoittautunut kaveri yritti jopa todistella aitouttaan valokuviaan lähettämällä, mistä lie nekin varastettu. Ilmoitin profiilista ylläpitoon myös, mutta enpä sitten tiedä, onko heillä mahdollisuutta tehdä sen kummempia.

      • 6+14

        Onkohan kyseessä J. E?


      • zetamari

        Olen törmännyt samaan tyyppiin kontaktissa . Ensin niin rakastui minuun kuvan perusteella . Lähetteli kuvia itsestään ja kodistaan. Ammatikseen sanoi tekevänsä autokauppoja.Tahtoi minut luokseen asuun . Sitten yt äkkiä hätäinen viesti afrikasta .Olen vaikeuksissa lähetä minulle 3tonnia rahaa. Poistin hänen viestit ja kuvat. Ei kaikkiin voi luottaa


      • Huijarista vielä...
        6+14 kirjoitti:

        Onkohan kyseessä J. E?

        Oikeaan osuit.


    • valehtelija>>>>>>>>>

      palstoilla häiriköiminen on myös RIKOS !!!!!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      167
      3748
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      14
      3061
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      25
      2781
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      55
      2671
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      53
      2543
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      88
      2537
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      11
      2310
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      83
      1997
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      144
      1844
    10. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      202
      1827
    Aihe