poliittinen tietous tulee suoraan Iltalehdestä.
Järjestään nämä häiriintyneet pistävät linkkiä Iltalehteen - linkitetään juttuja jotka eivät edes millään lailla liity persuihin.
Mutta nämä nettiriippuvaiset ovat sitä Suomen heikointa sakkia.
Työttömien persu haukkujien
10
<50
Vastaukset
- faktaa...
Sossu ja Kela elättää tätä vaemmistolais-vihreitä ja osittain kepulaista roskajoukkoa... EU- ja valtio maksaa tukiaisilla näiile maakuntien kepulaisille, jotka roikkuvat tällä foorumilla aamulla ja yöllä. Katsokaa kirjoitusaikoja!
- toisensa ansainneet?
Aloittajan nimimerkki sanoo kaiken; heheheheheeheheh, vähämielistä hörötystä, ja kehtaa vielä puhua heikoista. Isolla kirjoittaminen ja typerä hörötys on vastenmielisintä mitä netissä voi olla.
- kysyjä.
niin ja mistä se sinun poliittinen "tietoisuus" tulee? kiljuämpämpärin tuoksusta?
- röh röh
heheheheeee koita nyt joskus saada naista,ettet täällä pure katkeruuttasi.
Vai eikö Itä-huo-ra kelpaa - nuorta ja kaunista.
- mieluummin iltalehti
Onpa ihania noi persujen naiset. Kun kuvan näkee, niin alkaa heikottamaan.
Nyt ymmärrän, miksi ruutta niin kiinnostaa.
- Totuus esiin
Vai heikointa: penkiltä nousee kevyesti ainakin 12 kiloa!
- ihra painaa
Mutta kun se sun persunaises taitaa painaa 150 kiloo, niin ei toi sun 12 kiloo mihinkään vielä riitä ethän sä jaksa nostaa edes sen läskistä kättä. Minkään muun tekemisestä puhumattakaan. Varo vaan , ettei se kaadu päälles.
- Järjen ääni
Jos kritiikki ei pidä paikkaansa, on maailman yksinkertaisin asia laittaa linkki lähteeseen, joka todistaa kritiikin vääräksi. Muussa tapauksessa kannattaa vaieta ja kantaa häpeänsä loukkaamatta tahallisesti muita.
- perswäkee
Totta. Mutta osaavatko persut lukea? Eivät ainakaan ymmärrä lukemaansa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2364016Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411481
- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37930Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62770