Martinasta on tulossa Suomen maan kokoisessa paikassa oikea ilmiö. Tällaista ei ole ollut ikinä täällä tässä laajudessa ennen. Melkein jokainen on kuullut hänen nimensä! Onnea!
Jokaisella on hänestä oma käsityksensä niin hyväsä kuin pahassa. Tämä on ison julkkiksen merkki.
Martina on ilmiö!
33
163
Vastaukset
- Kuka kumma
näitä provoaloituksia oikein rustailee??? AHHHHHHHHHHHAAAHHHHHHHHH
- 34
Sulle on jo huomautettu tuosta pisteen käytöstä nimimerkin jälkeen. Ja taas samanlaiset jutut kuin aiemminkin. Miksi avaat koko ajan Martinasta uusia ketjuja?
- Joo, on se
"Melkein jokainen on kuullut hänen nimensä!"
Ulosottomies ehkä ensimmäisinä ja useimmin?
On eittämättä julkkis, vaikka ei hän ehkä kaikkia oikeasti kiinnosta. Näillä palstoilla kaikki vääristyy. Nimen on ehkä nähnyt - ja yhdistää salarakkaaseen.
Se vaan ihmetyttää, että vaikka on julkkis, niin silti joidenkin mielestä ei saisi kohdella julkkiksena, vaan pitäisi olla kohtelias niinkuin naapurinmammallekin. - hahahahahhahahhahaha
KIVA PROVO ALOITUS!
HAHHAHAHHHHHHHAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! - Surullinen sellainen
Surullinen aikamme ilmiö, jos näin voisi sanoa
- Piste.
>Surullinen aikamme ilmiö, jos näin voisi sanoa
Josta kaikki puhuvat duunin kahvilassa. Hyvä Mara!!!- Pöh ja pyh
No ei todellakaan puhu. Toiveajattelua tuollaisen huomion saamisesta.
- Adolf on ilmiö!
Kaikki on kuullut Hitlerinkin nimen.
- Piste.
>Kaikki on kuullut Hitlerinkin nimen.
Hän olikin aikansa ilmiö - tosin pelkästään pahassa.- Paha pahempi *******
"Hän olikin aikansa ilmiö - tosin pelkästään pahassa."
Niin, missä kategoriassa se Martinailmiö on?
- Piste.
> Miksi avaat koko ajan Martinasta uusia ketjuja?
Miksi en saisi avata ketjuja? Mara on Suomen ykköslööppijulkkis. Eikös julkkisjuoru-palstalla saa puhua Martinasta, vai mitä?
>Sulle on jo huomautettu tuosta pisteen
>käytöstä nimimerkin jälkeen.
Sen kun huomauttelet. - Piste.
>Niin, missä kategoriassa se Martinailmiö on?
Siihen voit ottaa itse kantaa. Mutta on idiotismia verrata laulavaa tanssijaa/taiteilijaa Hitleriin.
Saat tästä ison huomautuksen!- Et tajunnut
Hitlerkin oli taiteilija.
- Ero on
Et tajunnut kirjoitti:
Hitlerkin oli taiteilija.
Martina ei.
- Viiksi-ilmiö
Hitler ja Martina-molemmat ilmiöitä ja molemmat tunnettuja viiksistään! :D
- Hammaskeijo
Ja korkealentoisesta ajattelustaan.
- Piste.
>Hitlerkin oli taiteilija.
Et vai tajua kumipää, Hitler oli kansanmurhaaja. Ja kehtaat tänne tulla tekemään tuollaisia vertauksia.
Toinen huomautus tuli, niin että ropsahti.- Eva Braun
Montako ihmistä Hitler mielestäsi murhasi?
- Brava Eun
Eva Braun kirjoitti:
Montako ihmistä Hitler mielestäsi murhasi?
Täällä puhutaan Martinasta, ei mistään Hitleristä. Väärä palsta sinulle.
- No höh höh
>Hitler oli kansanmurhaaja. Ja kehtaat tänne tulla tekemään tuollaisia vertauksia.
Hitlerillä oli myös inhimillinen puolensa, eikö sen takia pahat voisi unostaa? Eikö niistä ole jo jauhettu tarpeeksi?
Martinakin on kai tehnyt jotain hyvää, josta syystä hänenkään rikkeitään ei enää saisi muistella.
- Et tajunnut
Ok, sori.
- Nestori Viiksulainen
♩♪♫ Vanhoja kääkkiä viiksekkäitä, Mara ja Aatu, kumpikin on! ♩♪♫
- Kotk... eikun käenpoika
Päät bussissa käänty, kun repesin nauruun:)
- bussikuski
Kotk... eikun käenpoika kirjoitti:
Päät bussissa käänty, kun repesin nauruun:)
Hyvänen aika, käytät siis bussimatkasikin Martinaketjuissa!!! Ei tosiaankaan tervettä, käyttäydytkö muutenkin oudosti ja huomaat ihmisten katsovan sinua pitkään?
- Nauru raikaa!
bussikuski kirjoitti:
Hyvänen aika, käytät siis bussimatkasikin Martinaketjuissa!!! Ei tosiaankaan tervettä, käyttäydytkö muutenkin oudosti ja huomaat ihmisten katsovan sinua pitkään?
En ole toi bussimatkaaja, mutta jos on pitkä matka ja tylsää, miksi ei voisi läppärillä/kännykällä siirtyä lukemaan näitä Marajuttuja viihtyäkseen? :D
Tietenkin siinä on just toi riski, et repeilee ja Maran tempauksille ja näille kommenteille täällä! :D - ..se bussimatkaaja:)
Nauru raikaa! kirjoitti:
En ole toi bussimatkaaja, mutta jos on pitkä matka ja tylsää, miksi ei voisi läppärillä/kännykällä siirtyä lukemaan näitä Marajuttuja viihtyäkseen? :D
Tietenkin siinä on just toi riski, et repeilee ja Maran tempauksille ja näille kommenteille täällä! :DMatkan pituus on suhteellinen käsite, mutta matkustellessani lueskelen aikani kuluksi kaikenlaista sähköisellä viestimelläni. Välillä jotain vähän sairastakin (joskus jopa kiellettyäkin). Matkustaminen tosiaan joskus tympii. Nestorin kommentti on tosiaankin aika mainio oivallus.
Bussikuskille sanoisin, että pikkuisen kun "hihna luistaa", niin sellaiselle martinalothartuksu24-palsta on oikein sopivaa ajanvietettä. Harvemmin minua kanssamatkustajat kovin pitkään katsoo, mitä nyt ihailijat korkeintaan joskus vähän tuijottaa D:.
- bANTON
HAH HAH HAH HAH XXXL D D D D D D D D D D
mä repesin nauruun tolle ilmiö nimitykselle.
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDXL DD.. - hoh hoijaa
Taitaa olla sekoaminen jo yhtä syvällä kuin eräällä Johannalla
- heh heijaa
Kiitos kun kerroit meille tämänhetkisestä tilastasi, nimim."hoh hoijaa".
Valitettavasti emme pysty sinua tämän palstan kautta auttamaan, joten suosittelen hakeutumista lähimpään terveyskeskukseen, he kyllä osaavat päättää tarvittavat jatkotoimenpiteet, lääkitykset yms. - hho hoijaa
Jaa että ilmiö ja millähän perusteella
- näkijäNro109
Kuka estää täällä aloittamasta uusia avauksia kenestä vain? Laittakaa niitä avauksia, jos mielestänne Martinasta on niita liikaa. Tehkää jotain asialle, älkääkä valittako.
- voiraasua
Oppivatkohan Martinan kersat koskaan edes lukemaan saati sitten kirjoittamaan, kun äidinkin tuottama teksti on lähellä kehitysvammaisen tasoa.
"kävin tänään kunto salilla jossa olo höyry sauna. sitten laitoin ihanan marja aprikoosi kasvo naamion ja menin pore kylpyyn"- ....................
Olen kyllä sitä mieltä, että realistisin ja hyödyllisin tavoite Martinalle olisi opetella ala-asteikäisenkin taidot kirjoittamisessa. Se voisi olla edes jonkunlainen pohja aikuiselle naiselle (tai naiselle, jonka pitäisi jo olla aikuinen).
Miksi Anne ei kannusta Martinaa sellaiseen. Hihkuu vaan, jos jossain ö-luokan lehdessä on jotain kuvia Martinasta. Ei kovin aikuinen tuo Annekaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672