Jos osaat englantia, kehoitan näppäilemään tekstin "social anxiety" thepiratebay:n hakukenttään.
Alempi torrent sisältää erittäin asiantuntevasti laaditun 20-osaisen CBT-terapiajakson, jonka vaikutus ainakin omaan elämääni on ollut mullistava. Kysymyksessä on 20 viikon ajalle jaoteltu ääninauhoitteista ja tekstiasiakirjasta koostuva kognitiivinen psykoterapiajakso, joka muodoltaan ja sisällöltään vastaa ihan "oikeaa" psykoterapiaa. Suosittelen lämpimästi.
Alempi torrent sisältää erittäin asiantuntevasti laaditun 20-osaisen CBT-terapiajakson, jonka vaikutus ainakin omaan elämääni on ollut mullistava. Kysymyksessä on 20 viikon ajalle jaoteltu ääninauhoitteista ja tekstiasiakirjasta koostuva kognitiivinen psykoterapiajakso, joka muodoltaan ja sisällöltään vastaa ihan "oikeaa" psykoterapiaa. Suosittelen lämpimästi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voitko laittaa linkin?
En löydä..
Ja siis onko tuo auttanut sinua ihan aikuisten oikeasti? Ja miten vakavasta touhusta sinulla oli kyse?
Terapiajaksoon voi tutustua osoitteessa http://www.socialanxietyinstitute.org/audioseries.html ja voipa sen tuolta tilatakin jos tilillä on ylimääräiset 259,99 dollaria.
Thepiratebay.org -sivulta sen saisi ilmaiseksi, jos sattuu tietämään kuinka torrentteja lataillaan. Jos et sitä tiedä en sitä tässä ala selittämään, koska täysin laillisesta toiminnastahan ei ole kysymys.
Kuten sanottu, minua kyseinen ohjelma on auttanut todella merkittävällä tavalla ja siksi sitä suosittelen. Siinä puututaan erittäin tehokkaalla tavalla niihin toistuviin negatiivisiin ajatuskuvioihin, jotka sosiaalisen ahdistuksen lopulta aiheuttavat.
Itselläni sosiaalinen ahdistus alkoi, tai paheni, 12-vuotiaana yltyen lukioiässä paniikkihäiriöksi. Olen 27-vuotias eikä minulla viimeisten 15 vuoden aikana ole ollut ainoatakaan ystävää saksanpaimenkoirani poislukien, jotan tilannettani voisi kaiketi luonnehtia melko vaikeaksi.
Kiitos kun koitat auttaa ja/tai jakaa kokemuksiasi muiden kanssa.. Tässä tilassa kaikki mahdollinen apu kelpaa, mitä on mahdollista ottaa vastaan..
Meinasin vain että en siis tuota linkkiä löydä itse torrenttiin, tai sitten katson väärää kohtaa?
Kyllä on turhauttavaa, toivottavasti asiat menee paremmaksi sulla, kuten meillä kaikilla.. Välillä se toivominenkin on vaan niin raskasta. Toivoa on aina mutta toivo on välillä pelkkä mahdottomalta tuntuva ajatus.. Minä en edes ole varma milloin itselläni alkoi tämä hirveys.. Ainakin monta, monta vuotta on ollut jo. Jos olisi rahaa tuohon hermoklipsi "leikkaukseen" niin menisin sinne välittömästi..
Jos jaksat, niin laita se linkki minun sähköpostiosoitteeseen.
[email protected]
Tässä linkki http://thepiratebay.se/torrent/3437180/Overcoming_Social_Anxiety-Social_Phobia
Käyttäjäkokemuksia: http://www.socialanxietysupport.com/forum/f43/dr-thomas-a-richards-overcoming-anxiety-step-by-step-81368/
http://tinyurl.com/76bevhk Robin koodi