Nordea verkkopankin viestit

viestinviejä

Laitoin verkkopankin kautta viestin, Aiheeksi "Lainat" ja viestissä kyselin onko mahdollista saada järjestelylaina takaajien kanssa jne jne.

Tästä on nyt reilu viikko kun laitoin eka viestin ja maanataina toisen liittyen samaan asiaan ja kyselin miksi ei vastata. Edelleen ei ole vastausta kuulunut.

Onko muilla samankaltaista juttua ollut lähiaikoina? johtuuko sanasta "järjestelylaina" vai onko viesti osiossa jotain vikaa???

Joskus hain Nordealta kulutusluottoa. Sitten jossain vaiheessa laitoin kyselyn samaa viestiosiota käyttäen ja liittyen lainan eräpäivään, vastaus tuli saman päivänä..

Mikä mättää ?

4

2418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aeruerue

      Hirveän huonosti tuntuvat välillä vastaavan. Itse hain asuntolainaa ensin netin kautta vuosi sitten ja mitään ei kuulunut. Tein hakemuksen toiseen kertaan eikä vieläkään mitään vastausta. Ja nyt puhutaan viikoista eikä päivistä. Sitten kun kävin konttorissa niin sanottiin että "juu täällä tämä hakemus tosiaan on..." ja siitä sitten parin päivän päästä sanottiin että laina on ok.

      Eli ei muuta kuin konttoriin kysymään.

    • kestää kestää

      itellä kans tökkinyt asiointi nordean kanssa, kesäkuun puolivälissä sain lainalupauksen. Viikko sitten soitin asiakaspalveluun ja kerroin että olisi ajankohtainen ensi viikolla lainan saaminen. henkilö lupasi hoitaa pikaisen yhteyspyynnön omaan pankkiini. No kaksi pankkipäivää meni, ei mitään kuulunut. Laitoin postia sinne ja vuorokauden päästä tulee viesti jossa pahoitellaan kun ei ole otettu yhteyttä, kalenteriin on kyllä merkitty tämä asia mutta ei jostain syystä ole otettu yhteyttä. Nyt on pari päivää kulunut ja mitään ei ole kuulunut. Eilen kävin kirjottamassa sopimuksen, nyt sit ootellaan että koska lainan saa. Hauskaa kun nordean sivuilla mainostetaan kovasti miten nopeasti lainan saa, HETI.

      • Pitääkin

        Kyllä itsellä asuntolaina hoitui hyvinkin vikkelään vuosi sitten. Varasin ajan konttoriin perjantai-iltana, sain ajan tiistaille. Sieltä hoitui lainalupaus alle tunnissa ja henkilökohtainen pankkineuvoja antoi käyntikorttinsa. Seuraavalla viikolla teinkin asunnosta tarjouksen ja soitin tähän suoraan numeroon. Lainan nosto hoitui hienosti ja kaikki paperit odotti valmiina viikkoa myöhemmin.

        Ei kai ne mainosta, että lainan saa heti? Lainalupauksen saa tunnissa jos neuvottelut käydään konttorissa. Edes pankit ei taio satoja tuhansia euroja tyhjästä minuutissa.


    • Turhavaaivaa

      Löysin visakortin, Nordean. Laitoin postiin ja tilinumeroni. Olen kuullut että maksavat löytöpalkkion, mutta ei näy. Ostin postimerkin ja minulle siis aiheutui kuluja. En päässyt viemään pankkiin koska olen päivisin töissä. Vaihda pankkia! Onneksi en ole em pankin asiakas!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1987
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1021
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      872
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      757
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      749
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      721
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      685
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      680
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      666
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      208
      663
    Aihe