Nordea verkkopankin viestit

viestinviejä

Laitoin verkkopankin kautta viestin, Aiheeksi "Lainat" ja viestissä kyselin onko mahdollista saada järjestelylaina takaajien kanssa jne jne.

Tästä on nyt reilu viikko kun laitoin eka viestin ja maanataina toisen liittyen samaan asiaan ja kyselin miksi ei vastata. Edelleen ei ole vastausta kuulunut.

Onko muilla samankaltaista juttua ollut lähiaikoina? johtuuko sanasta "järjestelylaina" vai onko viesti osiossa jotain vikaa???

Joskus hain Nordealta kulutusluottoa. Sitten jossain vaiheessa laitoin kyselyn samaa viestiosiota käyttäen ja liittyen lainan eräpäivään, vastaus tuli saman päivänä..

Mikä mättää ?

6

5098

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aeruerue

      Hirveän huonosti tuntuvat välillä vastaavan. Itse hain asuntolainaa ensin netin kautta vuosi sitten ja mitään ei kuulunut. Tein hakemuksen toiseen kertaan eikä vieläkään mitään vastausta. Ja nyt puhutaan viikoista eikä päivistä. Sitten kun kävin konttorissa niin sanottiin että "juu täällä tämä hakemus tosiaan on..." ja siitä sitten parin päivän päästä sanottiin että laina on ok.

      Eli ei muuta kuin konttoriin kysymään.

    • kestää kestää

      itellä kans tökkinyt asiointi nordean kanssa, kesäkuun puolivälissä sain lainalupauksen. Viikko sitten soitin asiakaspalveluun ja kerroin että olisi ajankohtainen ensi viikolla lainan saaminen. henkilö lupasi hoitaa pikaisen yhteyspyynnön omaan pankkiini. No kaksi pankkipäivää meni, ei mitään kuulunut. Laitoin postia sinne ja vuorokauden päästä tulee viesti jossa pahoitellaan kun ei ole otettu yhteyttä, kalenteriin on kyllä merkitty tämä asia mutta ei jostain syystä ole otettu yhteyttä. Nyt on pari päivää kulunut ja mitään ei ole kuulunut. Eilen kävin kirjottamassa sopimuksen, nyt sit ootellaan että koska lainan saa. Hauskaa kun nordean sivuilla mainostetaan kovasti miten nopeasti lainan saa, HETI.

      • Pitääkin

        Kyllä itsellä asuntolaina hoitui hyvinkin vikkelään vuosi sitten. Varasin ajan konttoriin perjantai-iltana, sain ajan tiistaille. Sieltä hoitui lainalupaus alle tunnissa ja henkilökohtainen pankkineuvoja antoi käyntikorttinsa. Seuraavalla viikolla teinkin asunnosta tarjouksen ja soitin tähän suoraan numeroon. Lainan nosto hoitui hienosti ja kaikki paperit odotti valmiina viikkoa myöhemmin.

        Ei kai ne mainosta, että lainan saa heti? Lainalupauksen saa tunnissa jos neuvottelut käydään konttorissa. Edes pankit ei taio satoja tuhansia euroja tyhjästä minuutissa.


    • Turhavaaivaa

      Löysin visakortin, Nordean. Laitoin postiin ja tilinumeroni. Olen kuullut että maksavat löytöpalkkion, mutta ei näy. Ostin postimerkin ja minulle siis aiheutui kuluja. En päässyt viemään pankkiin koska olen päivisin töissä. Vaihda pankkia! Onneksi en ole em pankin asiakas!

    • Anonyymi

      Mitäpä minä voin jos laitteeni ei toimi. Viittaan edelliseen viestiini, olisi todella hyvää palvelua, jos vika saataisiin konttorilla korjatuksi.
      Kas olisiko se mitenkään mahdollista vai korjautuuko itsestään " karanteeni ajan kuluttua". Olen todella huolissani.
      Martti J Takalo

      • Anonyymi

        Asiaasi ei etene tätä kautta. Ei Nordeassa lueta tätä palstaa, pitää ottaa sinne pankkiin yhteyttä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe