Laitoin verkkopankin kautta viestin, Aiheeksi "Lainat" ja viestissä kyselin onko mahdollista saada järjestelylaina takaajien kanssa jne jne.
Tästä on nyt reilu viikko kun laitoin eka viestin ja maanataina toisen liittyen samaan asiaan ja kyselin miksi ei vastata. Edelleen ei ole vastausta kuulunut.
Onko muilla samankaltaista juttua ollut lähiaikoina? johtuuko sanasta "järjestelylaina" vai onko viesti osiossa jotain vikaa???
Joskus hain Nordealta kulutusluottoa. Sitten jossain vaiheessa laitoin kyselyn samaa viestiosiota käyttäen ja liittyen lainan eräpäivään, vastaus tuli saman päivänä..
Mikä mättää ?
Nordea verkkopankin viestit
6
5771
Vastaukset
- aeruerue
Hirveän huonosti tuntuvat välillä vastaavan. Itse hain asuntolainaa ensin netin kautta vuosi sitten ja mitään ei kuulunut. Tein hakemuksen toiseen kertaan eikä vieläkään mitään vastausta. Ja nyt puhutaan viikoista eikä päivistä. Sitten kun kävin konttorissa niin sanottiin että "juu täällä tämä hakemus tosiaan on..." ja siitä sitten parin päivän päästä sanottiin että laina on ok.
Eli ei muuta kuin konttoriin kysymään. - kestää kestää
itellä kans tökkinyt asiointi nordean kanssa, kesäkuun puolivälissä sain lainalupauksen. Viikko sitten soitin asiakaspalveluun ja kerroin että olisi ajankohtainen ensi viikolla lainan saaminen. henkilö lupasi hoitaa pikaisen yhteyspyynnön omaan pankkiini. No kaksi pankkipäivää meni, ei mitään kuulunut. Laitoin postia sinne ja vuorokauden päästä tulee viesti jossa pahoitellaan kun ei ole otettu yhteyttä, kalenteriin on kyllä merkitty tämä asia mutta ei jostain syystä ole otettu yhteyttä. Nyt on pari päivää kulunut ja mitään ei ole kuulunut. Eilen kävin kirjottamassa sopimuksen, nyt sit ootellaan että koska lainan saa. Hauskaa kun nordean sivuilla mainostetaan kovasti miten nopeasti lainan saa, HETI.
- Pitääkin
Kyllä itsellä asuntolaina hoitui hyvinkin vikkelään vuosi sitten. Varasin ajan konttoriin perjantai-iltana, sain ajan tiistaille. Sieltä hoitui lainalupaus alle tunnissa ja henkilökohtainen pankkineuvoja antoi käyntikorttinsa. Seuraavalla viikolla teinkin asunnosta tarjouksen ja soitin tähän suoraan numeroon. Lainan nosto hoitui hienosti ja kaikki paperit odotti valmiina viikkoa myöhemmin.
Ei kai ne mainosta, että lainan saa heti? Lainalupauksen saa tunnissa jos neuvottelut käydään konttorissa. Edes pankit ei taio satoja tuhansia euroja tyhjästä minuutissa.
- Turhavaaivaa
Löysin visakortin, Nordean. Laitoin postiin ja tilinumeroni. Olen kuullut että maksavat löytöpalkkion, mutta ei näy. Ostin postimerkin ja minulle siis aiheutui kuluja. En päässyt viemään pankkiin koska olen päivisin töissä. Vaihda pankkia! Onneksi en ole em pankin asiakas!
- Anonyymi
Mitäpä minä voin jos laitteeni ei toimi. Viittaan edelliseen viestiini, olisi todella hyvää palvelua, jos vika saataisiin konttorilla korjatuksi.
Kas olisiko se mitenkään mahdollista vai korjautuuko itsestään " karanteeni ajan kuluttua". Olen todella huolissani.
Martti J Takalo- Anonyymi
Asiaasi ei etene tätä kautta. Ei Nordeassa lueta tätä palstaa, pitää ottaa sinne pankkiin yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701073
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294515Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?36509Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49467
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454