Kukahan ulkoiluttaa saksanpaimenkoiran näköistä koiraa irti Kuusimäessä? Pystyneekö omistaja hallitsemaan koiransa, jos se päättää lähteä omille teillensä? Ihan tarpeeksi ollut jo näitä tapauksia, joissa koira purrut toista koiraa tai ihmistä.
Isoa koiraa ulkoilutetaan irti Kuusimäessä
5
154
Vastaukset
- Koiranomistajille
Kumma kun me emme enää osaa noudattaa järjestyssääntöjä,niissä selvästi mainitaan miten ,missä koira pidettävä kiinni. Oli se koira kuinka kiltti,tottelevainen tahansa,on se oltava kiinni. Omistajahan pönkittää omaa egoonsa näyttämällä ,että mun koira tottelee,siitähän täässä ei ole kyse,emme tarvitse mitään näyttöä kuinka hyvin koira tottelee. On kyse turvallisuudesta kanssa ihmisiä kohtaan. Koira on eläin ja sillä on eläimen vaistot.
Koirat pitää olla kiinni 99 % sama missä liikut !!!! Miksi herättää pelon tunnetta koiranomistaja Kuusiniemessä tai missä tahansa kyseisiä tapauksia onkin ???- (0+0)
NIIN MYÖS KISSAT, johan lakikin sen sanoo.
Suurin osa kissan omistajista vois mennä uudelleen koulun penkille opetteleen lukutaitoa kun näyttää olevan huonolla tasolla.
- röyhkeätä touhua
Tuttu juttu, näitä piittaamattomia ihmisiä on todella paljon,piittaako nää ihmiset mistään????? kun koira sitten hyökkää se on aina se eka kerta!!!!! Potku kuuluu silloin myös omistajalle.
- Kiinni
helppoa elää elämää jos noudattaa meille annettuja sääntöjä oli ne järjestys,-työ,-sosiaali,- tai isonkirjan . Kaikkiin ihmisin liittyvät ohjeet löytyy noista !!! Koirat kiinni ,kissat kiinni,ihmiset kiinni jotka hullunlailla juoksee päivästä toiseen ja laitetaan kaikki vaan kiinni ,niin silloin ei toimi kato mikään,ollaan vaan kiinni.
- Onko tuo koira
sama,jolla on huomattavan iso perä-aukko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341979Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29989- 69868
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261747Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65740- 12718
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132683- 80674
- 26662
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.207655