Mitä näet minulle tälle vuodelle? Kuinka saan jo pitemmän ajan olleen särkyneen rakkauden pois sydämestäni ja olen valmis uuteen suhteeseen? Tuleeko uutta rakkautta elämääni? Pääsenkö haaveilemalle matkalle?
Ehtisikö joku katsomaan
2
<50
Vastaukset
Hei
ensinnäkin, en osaa puhua ajoista. kerron vain siitä mitä näen.
noh, sinun sydämesi on todellakin omatekoisessa vankilassasi, missä jauhat ja läpikäyt vanhoja asioita aina alusta loppuun ja lopusta alkuun. se ei ole hyväksi, päästä irti!
et ole valmis uuteen, ennenkuin annat vanhan mennä. sano itsellesi että kiitos, että sain kokea niin hienoja tuntemuksia. ole kiitollinen siitä kaikesta kokemuksesta ja laita se silkkiseen kirjekuoreen. mutta sitä et saa avata, ennenkuin olet eläkkeellä!
sinulla on ollut mukavaa ennenvanhaan, mukaan mikään ei estä mukavuuksien tuloa tulevassakin. sinä toivot vielä sitä entistä kumppania rinnallesi, mutta hän katselee jo toiseen suuntaan. sinusta se tuntuu kurjalta varkaudelta ja ilkeältä tyrmäykseltä. mutta kuka sanoo, että elämä olisi aina reilua?
näen sinulle kauniin kodin, missä on suloiset värit ja harmoniaa. se on tilava ja valoisa, siellä sinä olet onnellinen. etkä ole siellä yksin, vaan teitä on kaksi.
niin, miehellä on mukavasti käsi taskussa ja hän katselee sinua hymy huulillaan. sinä olet hieman ujo, mutta (uskoisin) vaalea ja viehättävä.
anna rakkaudelle uusi mahdollisuus ja laita itsesi hyvään kuntoon, siitä se sitten lähtee eteenpäin.
t. Keskiyö- Eloveena
Kiitos!!!
Kuntoilu tässä onkin tullut elämääni uudelleen. En ole jaksanut huolehtia hyvinvoinnistani nimeksikään. Suurin pelkoni ollut, etten löydä enää niin mukavaa miestä, jonka kanssa olisi yhtä aurinkoista (silloin kun oli aurinkoista). Huomenna olisi treffit mutta jaksanko pinnistää itseni niihin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652