... annan tämän videon
http://www.youtube.com/watch?v=vRC4QrUwo9o
Kurjimmastakin mustuudesta voi kasvaa kaunis kukka. Asfaltin keskeltä esikko. Ei se ole se sun ympäristö, tai se sade joka ei lankea tai aurinko joka ei paista vaan se elämä SINUSSA.
Siinä kaikki. Kauan kesti mun tämä tajuta mutta tajusin viimein. Joten kiitos kaikille mua kaltoin kohdelleille miehille ja ilkeille ihmisille muuten. Kun mua todella sattui, ystävyydellä olisit saanut minut murtumaan, helposti. Onneksi sitä ei ollut tarjolla. Pahuutta ja ilkeyttä ja ivallisuutta vastaan minulla ei ole mitään ongelmaa. :) Siihen olen tottunut lapsesta asti. Sori vaan. Joten kävelin tieheni pää pystyssä. Ette tainneet arvata tätä? :)
Mutta joka tapauksessa: always believe in love. In life. In better future. :) Don't let them destroy it. xo
Lähden pois mutta lähtiäislahjaksi...
4
140
Vastaukset
- keltaista ja mustaa
Voimia, vaikka nainen olen myöskin. Tiedän mistä kirjoitat. Pidetään pää ylväästi pystyssä ja sydämessä kuitenkin unelmia. Ilkeitä sanoja, huonoa kohtelua jopa omilta läheisiltä miespuolisilta ihmisiltä. Niitä on kyllä tullut saatua enemmän kuin tarpeeksi. Asvaltin keskellä kasvaa kauniita kukkia. Kerran liikenne ruuhkassa farkkujen lahkeelle lensi sitruunaperhonen. Olin silloin hyvin surullisella mielellä, pidin sitä merkkinä toivosta.
- ap
Ei se sitä sukupuolta katso. Pointti on että aina on toivoa. Vaikka kaivautuisit läpi pa*kakasasta kuten tässä leffassa. Just don't let them f*cking win.
Onneksi olen kokenut myös rakkautta ja ystävyyttä, koska jos en olisi olisin varmasti tappanut itseni kun maailmastani putosi pohja pois. Ja täytyy sanoa että ne olivat kaksi miespuolista ystävää jotka pitivät minut pinnalla. Henkilöt jotka eivät olleet minua ikinä edes tavanneet, ja olivat toiselta puolelta maailmaa. Joten minulla on onneksi kokemusta sekä irl- että netin ystävyyksistä. Jos ei olisi, olisin kuollut nyt.
Jouluna olin yksin, todella sairas ja minulla oli sisäistä verenvuotoa. Halusin tappaa itseni. Mutta läheiseni oli yrittänyt itsemurhaa kahdesti, ja on nyt todella onnellinen. Joten tiedän että onni kääntyy. Kärvistelin, uskoin, ja tänä keväänä rakkaus tuli.
Muista: aina on joku joka kuuntelee. Älä satuta itseäsi. Älä vihaa itseäsi. Elämä voittaa. Odota vielä vähän.
En osaa sitä paremmin sanoa. Jai ho.
- ed
Onneksi mullakin on muutamia hyviä ystäviä. Ja voi olla että onni kääntyy, tai sitten ei. En ainakaan romantiikan saralta jaksa enää odottaa mitään. Mutta tiedän että selviän. Joskus pystyn karkottamaan menneisyyden möröt pois, ilkeilemästä olkapäältä. Silloin pystyn katsomaan peiliin ja pitämään edes vähän naisesta joka sieltä katsoo. Jai ho. Sinnekkin ja hyvää jatkoa.
- .
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668