Miten voin liittyä tähän järjestöön? ja missä on kokouksia ja milloin?
miten voin?
6
954
Vastaukset
- mie itte
voi mitenkään liittyä, kun ei tätä järjestöä ole edes olemassa. Tämä uuslestadiolaisuus oli vain viimekeväinen huuli, millä yritettiin ärsyttää lestadiolaispalstan vallesmannia.
- on olemassa
www.uusherätys.fi löydät kotisivut muut jutut.
- mie itte
eipä löytynyt ja toisaalta uusherätys ja uuslestadiolaisuus ovat kaksi eri asiaa.
- vahongossa väärä
mie itte kirjoitti:
eipä löytynyt ja toisaalta uusherätys ja uuslestadiolaisuus ovat kaksi eri asiaa.
tässä oikea Sory!
WWW.UUSHERAYS.FI - vahongossa väärä
mie itte kirjoitti:
eipä löytynyt ja toisaalta uusherätys ja uuslestadiolaisuus ovat kaksi eri asiaa.
tässä oikea Sory!
WWW.UUSHERAYS.FI - Debora
vahongossa väärä kirjoitti:
tässä oikea Sory!
WWW.UUSHERAYS.FISiis uuslestadiolaisuus ei todellakaan ole sama kuin uusheräys! Jos vähänkään tuntee lestadiolaisuutta, ei sekoita näitä kahta asiaa keskenään. Uusheräys on vuosisadan vaihteessa eronnut vanhoillislestadiolaisista ja heitä on nykyään noin 2000 henkeä. He eivät ole lainkaan niin liberaaleja kuin nämä nykyiset muutama uuslesta.
Uuslestadiolaisuutta ei siis ole olemassakaan, muuta kuin joittenkin vitsinikkarien aivoissa:)
Heillä ei ole mitään järjestäytymistä eikä kokoontumisia, tai seuroja. Siis ei mitään muuta kuin suuri suu:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136975Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1074727L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa543966TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133344Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6852035Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2341417- 661338
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551283Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12972