Miten voin liittyä tähän järjestöön? ja missä on kokouksia ja milloin?
Vastaukset 6
- mie itte
voi mitenkään liittyä, kun ei tätä järjestöä ole edes olemassa. Tämä uuslestadiolaisuus oli vain viimekeväinen huuli, millä yritettiin ärsyttää lestadiolaispalstan vallesmannia.
- on olemassa
www.uusherätys.fi löydät kotisivut muut jutut.
- mie itte
eipä löytynyt ja toisaalta uusherätys ja uuslestadiolaisuus ovat kaksi eri asiaa.
- vahongossa väärä
mie itte kirjoitti:
eipä löytynyt ja toisaalta uusherätys ja uuslestadiolaisuus ovat kaksi eri asiaa.
tässä oikea Sory!
WWW.UUSHERAYS.FI - vahongossa väärä
mie itte kirjoitti:
eipä löytynyt ja toisaalta uusherätys ja uuslestadiolaisuus ovat kaksi eri asiaa.
tässä oikea Sory!
WWW.UUSHERAYS.FI - Debora
vahongossa väärä kirjoitti:
tässä oikea Sory!
WWW.UUSHERAYS.FISiis uuslestadiolaisuus ei todellakaan ole sama kuin uusheräys! Jos vähänkään tuntee lestadiolaisuutta, ei sekoita näitä kahta asiaa keskenään. Uusheräys on vuosisadan vaihteessa eronnut vanhoillislestadiolaisista ja heitä on nykyään noin 2000 henkeä. He eivät ole lainkaan niin liberaaleja kuin nämä nykyiset muutama uuslesta.
Uuslestadiolaisuutta ei siis ole olemassakaan, muuta kuin joittenkin vitsinikkarien aivoissa:)
Heillä ei ole mitään järjestäytymistä eikä kokoontumisia, tai seuroja. Siis ei mitään muuta kuin suuri suu:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä341029Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153680Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13670- 46649
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13627Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja184616- 31542
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39528