menemme elokuviin. Jokunen tuttu sattuu paikalle. Näen heidän kauhistuneet katseet. Tuon pedon kanssako se on! Fiilikseni on kadonnut. Sanon sulle meneväni vessaan. Juoksen ulos teatterista...sen jälkeen en susta kuule mitään
Unessa aina
30
111
Vastaukset
- totuuden torvi
Olishan se aika noloa jos näkisi muiden katseista jotain tuollaista. Meidän tapauksessa juuri noin ajateltaisiin. Siksi meitä ei koskaan tulekaan
- pelkuri?
Kumpaa teistä pidetään petona?
- ei meitä tule
Tottakai muiden mielipiteet vaikuttavat asiaan. Ja heidän kannustuksensa.
- tarinan opetus
Eikö se tarkoita teille unia näkeville, että pelkäätte muiden asennoitumista, mikä on teille tärkeämpää kuin suhde itse.
- ap.
Vai tarkoittanee että muut näkevät sen ei rakkauden suhteena. Ja tämä heijastuu muiden katseista. Kukaanhan ei estä aidon ja tunteellisen rakkauden syntyä.
- 20+5
ap. kirjoitti:
Vai tarkoittanee että muut näkevät sen ei rakkauden suhteena. Ja tämä heijastuu muiden katseista. Kukaanhan ei estä aidon ja tunteellisen rakkauden syntyä.
Unet näyttävät unnenäkijän näkökulmasta; siis joko niin, että itse pelkäät muiden reaktioita etkä kestä niitä, tai he ovat oikeasti valvemaailmassa ne sinulle ilmaisseet. Tavallisimmin unennäkijän omaa sielunmaisemaa.
- tarinan opetus
ap. kirjoitti:
Vai tarkoittanee että muut näkevät sen ei rakkauden suhteena. Ja tämä heijastuu muiden katseista. Kukaanhan ei estä aidon ja tunteellisen rakkauden syntyä.
Mutta ethän voi aina mukautua siihen, miten muut näkevät, koska on tosiaan juoruämmiä ja muuten pahansuopia ja muita, jotka näkevät lähes tahallaan tai ainakin tiedostamattaan kaiken pahana ja vääränä. Ehkä sun unesi johdattaa sua aivan oikeiden kysymysten äärelle, mutta ratkaisu ei ole luovuttaminen muiden takia vaan asioiden ymmärtäminen ja selättäminen.
Muille ihmisille voi sitä paitsi ottaa aikansa hyväksyä tai ymmärtää joku aidoksi ja tunteelliseksi. Muiden ajatukset ei ole sun ongelma ja sun on totuttava siihen, että vääriä ja typeriäkin tulkintoja on ja tulee olemaan. - tarinan opetus
ap. kirjoitti:
Vai tarkoittanee että muut näkevät sen ei rakkauden suhteena. Ja tämä heijastuu muiden katseista. Kukaanhan ei estä aidon ja tunteellisen rakkauden syntyä.
ellei sitten ole niin päin, että alitajuisesti itse koet, etteivät asiat ole tasapainossa ja muut ovat vain peilaamassa omaa ajatustasi sinulle.
- sorry 2 be blunt
Ei toiset ihmiset elä elämää sinun puolestasi. Ja heillä on omiakin ongelmia, ainakin niillä joilla on yhtään sielunsyvyyttä. Valitettavasti aina löytyy juoruämmiä ja tuomitsijoita, jotka työntävät ison nenänsä muiden asioihin, kun oma elo on niin tyhjänpäiväistä.
Henkilökohtaisesti: jos joku tiukkapipo nutturapää tai muu busybody paheksuu tai kauhistelee jotakin asiaa joka ei sille v*ttujakaan kuulu, se mua vain yllyttää. Siinäpä saa vähän päivittelemistä.
Mind your bloody own, f*ckface. Näin mä sen näen. :) - katseista näkee ajat
Jokainen varmaan toivoo muiden ajattelevan että kylläpä on yhteensopiva pari ja näyttävätpä he onnellisilta, kuin että noi ei ainaan rakasta toisiaan
- haluttu miniäehokas
niin aina mie kysyn naapureilt, ett voisko olla ton kaaa.. että mitä ne sanois.... ja jos on vähänkään stailimpi äijä minu mielest, niin aina ne sanoo, että "elä ooooo tuollasen kloipin kans, vaa ota se meijän möhömaha-Masa, se on niii lupsakkakii
- naapurista päevää
melkeen minkä tahansa voisin kuvitella sun kanssa, paitsi viksun, vilmaattisen ja komian... sellainen sopis paremmin taas miulle.
- Ei ole todellista
Mulle ei ainakaan kenenkään muun mielipide merkitse yhtään mitään. Niitähän kyllä löytyy sen miljoonaa sorttia ja niin usein negatiivisia. Eläköön kukin vain omaa elämäänsä.
- tarinan opetus
Luin tarina opetuksia tossa...ja mun mielestä paras opetus on, että jos oisit kyseisen pedon kanssa niin ummistat silmät kun menette elokuvateatteriin. Et katso ympärillesi olleskaan. Ja muuteskin hengailetta vaan jomman kumman luona, ei siis ihmisten ilmoille olleskaan...
- tarinan opetus
nimimerkkiä saa lainata... mutta minusta osoittaa jo lapsellisuutta ja alkeellisuutta pitää toista ihmistä petona... miksi se "peto" haluaisi olla teidän kanssanne? ja miksi hän on peto, naistenmieskö?
- just näin
näin se meillä menisi. ei kyllä ilkeäisi liikkua yhdessä missään...
- jatkakaa toiveunia
just näin kirjoitti:
näin se meillä menisi. ei kyllä ilkeäisi liikkua yhdessä missään...
eli kuvittelet olevasi toisen yläpuolella, mutta silti haluaisit olla väkisin hänen kanssaan.
- ed.
jatkakaa toiveunia kirjoitti:
eli kuvittelet olevasi toisen yläpuolella, mutta silti haluaisit olla väkisin hänen kanssaan.
totuus on tää. eikä meitä ole tarkoitettu yhteen. Naurattaa jo pelkkä ajatus...
- minä hyvä sinä paha
ed. kirjoitti:
totuus on tää. eikä meitä ole tarkoitettu yhteen. Naurattaa jo pelkkä ajatus...
ihan rauhassa, ei ole minulta pois :-)
- kohta uusi provo?
aloitus oli palstapyllerön provo.
- tylsä sinäkin
Kyllä täällä on monenlaisia perseilijöitä provoilemassa, sekä dumpattuja tyhmiä miehiä että ties millaisia narttuja.
- Äijä.
Röyh
- oma käytös
olisihan hän voinut omalla käytöksellään näyttää kuinka hän rakastaa sinua. ja muut varmasti olisivat sen huomanneet eivätkä ajattelisi noin
- minä hyvä sinä paha
liekö sitten niin, että toinen osapuoli se kamala "peto" hui, ei näkisi koskaan tuosta dorkasta unta.
- heh heh
Tosin voisihan se olla muista hupaisaa tai vitsikästä nähdä teidän yhdessä. Makoisat naurut saisivat
- ap.
Näin se olisi! Hauskaa muilla, minun kustannuksella! No halpaa hupia muille. No onneksi tätä ei tuu tapahtumaan, muuta kuin unessa,painajaisessa
- seli-seli
ap. kirjoitti:
Näin se olisi! Hauskaa muilla, minun kustannuksella! No halpaa hupia muille. No onneksi tätä ei tuu tapahtumaan, muuta kuin unessa,painajaisessa
toinen henkilö ei näe asiasta edes painajaisia, koska et ole sille minkään arvoinen?
- nolo suhde olisi
tosi noloo!!!!!!!!
- twilight teinix ?
Joko uskallat tai et, ei se ole meiltä muilta pois. Naistenmiehet harvoin muuttuu pysyvästi, mutta ei sekään ole muiden ihmisten asia.
Enpä usko tulevaisuuteenne, jos toinen on "peto" ja sinä olet joku "enkeli" omasta mielestäsi.- tarkennus...
ei oo naisten mies kyseessä, pikemmiten toiste päin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668