Olen nyt dieetillä

siitäkö mättäs

tavoitteena -12 kg.

Sittenköhän kelpaisin...

16

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ghythrthd

      Kuulostaa hyvältä, ainakin se nainen joka oli muhun ihastunut oli todella ylipainoinen ja se oli suurin syy miksi ei kiinnostanut.

      • siitäkö mättäs

        en ole "todella ylipainoinen", vaan BMI näyttää normaalipainoa.
        Tuo -12 kgniin olisin taas bikinikunnossa, jossa olin viel 30-vuotiaana.


      • jgfjg

        Todella ylipainoinen tarkoittaa ainakin 20 kg ylimääräistä....


      • comppi

        Sulle täytyy sanoa, että olipa sinuun ihastuneen onni, että oli ylipainoinen.
        Kato ku korvien välissä täytyy olla muutakin kuin ...


    • karppi 31v

      laihdutin -14kg, enkä kelvannut vieläkään hänelle..mutta sainpahan ainakin itsetuntoni takaisin :)

      • halloo-..

        Ei miesten takia kannata laihduttaa vaan oman terveyden ja itsetunnon!


      • karppi 31v
        halloo-.. kirjoitti:

        Ei miesten takia kannata laihduttaa vaan oman terveyden ja itsetunnon!

        samahan se on minkä tai kenen vuoksi laihduttaa, lopputulos ratkaisee. jostain vain saada se alkusysäys :)


    • Jo-hannes

      Älkää hyvät naiset laihduttako,, rinnat pienenevät!

      • Lauta ja rusinat

        Nää A-kupit laihtuessa pystyneet enää pienenemään. Näyttävät ehkä hitusen suuremmilta kapean vyötärön kanssa.


    • Itse laihtunut

      Laihduta itsesi takia äläkä kenenkään muun. Tulet huomaamaan ettet välttämättä kelpaa sittenkään. Ansaitset itse jotain parempaa. Tsemppiä silti urakkaan!

    • pinnallista

      Jos se on painosta kiinni niin ei ole rakkautta. Ihminen elämänsä aikana voi sairastua ja lääkkeetkin lihottaa, ja ulkonäkö voi sairauden takia muuttua erityisesti jos ei pääse liikkumaan. Niin voi käydä kenelle vaan. Hiuksetkin voi lähteä. Sittenkö lähdet pois kun toinen ei kelpaa?

      Kaikissa meissä on jotakin kaunista ja jotakin rumaa mutta vain sisäinen kauneus merkitsee. Itse lakkasin katsomasta ulkokuorta jo kauan sitten.

      Eipä silti, oman terveyden kannalta on hyvä laittaa itsensä kondikseen, mutta et sinä sillä unelmiesi miestä / naista saa, tai jos saat niin kyse ei ole rakkaudesta.

      • MUOTOJA KIITOS

        LAUTOJA VOI HAKEE PUUTAVARASTA


      • Saat mitä tilaat
        MUOTOJA KIITOS kirjoitti:

        LAUTOJA VOI HAKEE PUUTAVARASTA

        Jos sulla on ylimääräistä tuohta niin tarjoox silarit?


    • pitää itsestä lähteä

      Mä en ainakaan pudota painoa jonku miehen vuoksi.Eikä mua edes kiinnosta koko ihminen pätkän vertaa enää, vaikka laihtuisinkin niin häntä en enää huolisi, tai ihastuisi uudestaan. Tiedän nyt miten pinnallinen hän on ja siihen ei mitkään laihtumisetkaan auta.

      On sellaisia miehiä, jotka pitävät pulleista/pyöreistä naisista, se ei ole mikään ratkaisu laihduttaa kenenkään toisen vuoksi.

    • Mikä ihmeen

      teini-ikäisten skeidapalsta tämäkin on? Lukekaa edes kerran omat pohdintanne oikein kunnolla läpi. Oliko elämää?

    • tee mitä haluut

      Miehestä/naisestako kyse ja kaikki naiset /miehet kirkuu -mää en laihduta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe