Olet jotain,mitä en ole ennen kohdannut.Olet hellä ja huomaavainen mies ja siksikin tykästyin sinuun, ehkä liikaakin.Elämäsi on tasaista ja turvallista,sellaisesta ei minulla ole kokemusta.Siksi päätin olla sotkematta sinua omiin kuvioihini ja ajoin sinut pois läheltäni,mutta vain suojellakseni sinua.En selitellyt,ehkä olisi pitänyt,mutta tiedän tehneeni oikein.Toivottavasti löydät onnen jonkun toisen kanssa,voi hyvin.
Säästin sinut minulta J
13
721
Vastaukset
- J
Minne suuntaan suomea menee?
- reilusti tehty
Mahtavaa! Upeaa! Fantastista!!! Olet kyllä Super hieno Ihminen!!!!!
Kiva että kerrot ajatuksesi kaikille! Jiikin ihan onnesta soikeena ja ymmärtäväisenä
lukee tätä! Voi että kun kaltaisiasi olisi ennemmänkin!!!!- M
Turhaa syyllistää,tein kerrankin niinkuin piti.Suojelin itselleni rakasta ihmistä.Säästyi paljolta...
- M
09alueelle...
- j...................
Ja tämä tapahtui milloin?
- Sivusta..
Sanonpahan vaan, et eipä ole sit minulta tämä viesti.. Minä en säästä ketään itseltäni, vaan jos joku ei tajua rakastaa minua ja vain minua, minä tuhoan hänet.. Et terveisii vaan pohjoisen rannikkokaupunkiin Juhalle ja Jukalle M****:lta.
- juuu..tajuuu..
Voi kauhistus!! Miksi pitää tuhota??
Oikeasti rakastaa voi vain yhtä ihmistä :) - minä vaan
Meneekö ouluun kenties:?
- Sivusta..
juuu..tajuuu.. kirjoitti:
Voi kauhistus!! Miksi pitää tuhota??
Oikeasti rakastaa voi vain yhtä ihmistä :)Kuka puhui rakastamisesta? Korkeintaan ihastuksesta on ollut kyse.. Eikä molempiin miehiin yhtäaikaa. Ensin oli Juha ja sitten Jukka.. Nyt ei ole enää lämpimiä tunteita kumpaakaan kohtaan, helvettiin vain toivottelen ja olen jo suunnitellut mitä teen.. Et terveisii vain molemmille.
- Sivusta..
Sivusta.. kirjoitti:
Kuka puhui rakastamisesta? Korkeintaan ihastuksesta on ollut kyse.. Eikä molempiin miehiin yhtäaikaa. Ensin oli Juha ja sitten Jukka.. Nyt ei ole enää lämpimiä tunteita kumpaakaan kohtaan, helvettiin vain toivottelen ja olen jo suunnitellut mitä teen.. Et terveisii vain molemmille.
Jatkan vielä et, ihan ihme kuvioon jouduin mukaan molempien kanssa.. Pelkkiä nettikiusaajia ja mulla on omat epäilykseni, et entinen vuokranantajakin on sotkeutunut kuvioon mukaan ja Juhan hullu ex. Mun puhelintakin vakoillaan, eli se on menossa vaihtoon, kunhan se uusi malli tulee liikkeeseen. On ollut siellä yhdellä palstalla sanasta sanaan toistettuna mun viestejä joita en ole kenellekään näyttänyt.. Oon tästä läheiselle ystävällekin puhunut, ja hän myös ihmetteli ja sanoi et mä olen ihan liian kiltti ja luotan liikaa ihmisiin.. On ollut niin rankkaa viime vuosina et en tiedä miten niiden opiskelujenkin käy, eikä tämä edes taida olla mun ala.. Mut kosto on tulossa Juhalle ja Jukalle, ja se on varmaa.
- treetre
No hah, taidat olla joku outo kun ei turvallisuus kelpaa?
Tasaisuudesta voisin sanoa, että kaikkea muuta, mutta turhat taistot ja riidat ovat poissa, niihin ei kannata aikaansa kuluttaa.- luetun ymmärtäminen
Missä kohtaa kirjoittaja sanoi, että hänelle ei turvallisuus kelpaa?
Hän kertoi, ettei hänellä ole kokemusta turvallisesta elämästä.
Kaikkien elämä ei ole tasaista ja turvallista vaikka kuinka yrittäisi parhaansa. - lue ajattele
luetun ymmärtäminen kirjoitti:
Missä kohtaa kirjoittaja sanoi, että hänelle ei turvallisuus kelpaa?
Hän kertoi, ettei hänellä ole kokemusta turvallisesta elämästä.
Kaikkien elämä ei ole tasaista ja turvallista vaikka kuinka yrittäisi parhaansa.No kun tavaat vähän pidemmälle niin saattaa sullekin valjeta, tai sitten ei :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1325381Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313862No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452480Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv382044- 241753
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241704- 411640
- 501608
- 291463
- 381424