Hyvää huomenta

suukko ja hali

kulta.

23

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kultamuru?

      missä kultasi on jos hän ei ole luonasi?

    • Niin kaukana

      mutta silti lähelläni, aina vierelläni

      • suukko ja hali

        Kulta, olet aina sydämessäni.


      • taas nää
        suukko ja hali kirjoitti:

        Kulta, olet aina sydämessäni.

        idiootit joille kuka vaan on kulta !! yrjöttäviä leikkijöitä jotka on perseestä. ja nää mika rakastaa !! hehhahehe.


    • Tiedän sen ja

      niin Sinäkin

    • jostain syystä

      alkoi oksettaa

      • hei hei

        laardiperse, lopeta se rasvan ja sokerin yletön mässyäminen siinä samalla kun näpytät spämmejäs tänne, niin ei okseta niin pahasti. Vieppä nyt e ruhos välillä ulkoilemaankin jooko!!!


    • Oksenna pois!

      Ei meitä vaan! Kaikenlaisia kaistapäitä

      • heheeekjeeeh

        sinäpä sen sanoit ;DDD


      • minä täällä
        heheeekjeeeh kirjoitti:

        sinäpä sen sanoit ;DDD

        Ei se ollut sattumaa lähetä nyt vaan se tekstari ;)


      • ed
        minä täällä kirjoitti:

        Ei se ollut sattumaa lähetä nyt vaan se tekstari ;)

        lähetän, istu vaan siellä ja odota


    • Secret

      Menisitkö elämään elämääsi? Et kuitenkaan kaipaa tai halua mitään todellista. Olet pelkkä haihattelija. AInoa mihin todella pystyt, on satuttamaan rakkaitasi. Se johtuu äärimmäisestä itsekkyydestäsi. Ymmärrä, ettet halunnut toiselle mitään hyvää, hän taas tahtoo hyviä asioita, joita joku toinen tahtoo hänelle antaa. Ehkä hänellä on useampikin vaihtoehto ;)

      Muistele sitä, mitä teit ja miten satutit häntä, niin pysyt kiinni todellisuudessa. Ymmärrät ettei hän voi antaa anteeksi, ettei hän toivo arvotonta ja sellaista ihmistä
      viereensä, joka ei osaa rakastaa, vaan satuttaa ja on tuottanut enemmän kuin paljon pettymyksiä. Kun toista rakastaa, ei tuota jatkuvia pettymyksiä ja surua, se on vain merkki huonosta ja sairaasta luonteesta.

      Ymmärrä, että se mitä teillä olisi voinut olla, oli kyllä todellista, mutta pilasit sen omin teoin, etkä voi syyttää muuta kuin itseäsi. Olosuhteet ja kaikki muu on arvotonta selittelyä. Teoissasi paljastit todellisen luonteesi ja hän näki sen eikä enää luota sinuun ollenkaan!

      Hän olisi halunnut rakkautesi ja yhteisen elämän mutta sinä vain petit hänet. Kai ymmärrät että hän haluaa jotain paljon enemmän. . . ja saa sen :)

      • puutaheinää'

        Huomaa, mistä propagandasi on lähtöisin...


    • Olen vakuuttunut

      että han saa sen.

    • Secret

      Se olisi oikein. Ehkei hänenkään tahtonsa toteutunut, ehkä hän olisi halunnut sen kaiken kanssasi. Ehkä hän olisi toivonut, että olisit kyennyt rakastamaan. Ja lopulta huomasi vain, miten toinen voi satuttaa lujasti ja olla täysin arvoton. Mutta älä välitä, kaltaisiasi ihmisiä on paljon, ja lopulta saat samanlaisen viereesi.

      Tuskin edes välität vähääkään aikaansaannoksistasi, kuten olet aina vähät välittänyt
      ja aliarvioinut hänen toiveensa ja tunteensa. Kaikesta näkee, ettet todellakaan osannut välittää vähääkään, vaan itsekäs ajattelusi ja omat itsekkäät näkemyksesi olivat sinulle tärkeintä - ei hän!

      • Secret

        . . .Joten ehkä olisi taas parasta, että ottaisit sen ketä vierelläsi nyt on ja painelisit taas mahdollisimmän pian naimisiin hänen kanssaan! Ps. Ja tee muutama lapsi lisää . . .


      • sinäpäs oot
        Secret kirjoitti:

        . . .Joten ehkä olisi taas parasta, että ottaisit sen ketä vierelläsi nyt on ja painelisit taas mahdollisimmän pian naimisiin hänen kanssaan! Ps. Ja tee muutama lapsi lisää . . .

        kolmen koon nainen = kateellinen, katkera, karsea


    • Secret

      Niin olen, aivan kamala.

      • Secret

        Ps. Mutta kateellinen en ole. Rakkaudettomuutesi ja itsekkyytesiaiheuttaa minussa pelkkää halveksuntaa ja puistatusta, pahaa oloa siitä kuinka kylmiä, tunteettomia ja välinpitämättömiä ihmisiä maailmassa on. Se on vain muistutus pahan olemassaolosta.


      • et mulle, mut
        Secret kirjoitti:

        Ps. Mutta kateellinen en ole. Rakkaudettomuutesi ja itsekkyytesiaiheuttaa minussa pelkkää halveksuntaa ja puistatusta, pahaa oloa siitä kuinka kylmiä, tunteettomia ja välinpitämättömiä ihmisiä maailmassa on. Se on vain muistutus pahan olemassaolosta.

        kelle sä oikein kirjoittelet ?


    • Secret

      Sitäpaitsi ajattelin vain hänen elämäänsä, hänelle sopii vaikka pakotetut / esitetyt tunteet ja hänhän pelkää yksinoloa. joten nyt taas itsekkyys etusijalle ja varaamaan kirkkoa ja vannomaan valat . . . ja ehkä hän saa sinut unohtamaan muun . ..

      En voisi olla kateellinen tuosta, sillä en ikinä menisi hänen vaimokseen. Joskus siitä unelmoin - hänen tekojensa jälkeen en todellakaan. Tarvitsen vietelleni ihmistä joka näkee rakkauden enemmän tavallani . ..

      • Secret

        Menneisyydelle kirjoitan - astuakseni puhtain sydämin tulevaisuuteen. Siihen taidan olla jo valmis :)


      • Secret

        vietelleni = vierelleni


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe