On nämä yli 140kmh kiitävät pakut ja metrin päähän takapuskuriin tulevat isukit osamaksu vempaimillaan.
Abloufirman paku paahto jotain 140..
Punanen osamaksucäisreli metrinpäähän, vaikka mulla vakkari jo yli sallitun. Pitää odottaa kauempana uran aukeamista, eikä takapuskurissa.
kesä tullut motareille..
35
304
Vastaukset
- sipsun sipsun
Varakkaat juppipellet(eli velkaiset nousukkaat) luulevat saavansa tehdä mitä lystää.
- ..Auto-Antero
http://www.mtm-online.de/en/press/pressreleases?id=25
And they will prick up their ears when the T 500 roars off into the distance with 472 HP at 6,900 rpm. At 4,100 rpm, the unit racks up a torque of 625 Nm, and if the transmission hadn't also been modified for such force with MTM know-how, the enormous bang would hardly allow it to make it to the asphalt. Secured to such an extent, the fierce propulsion first ends at 280 km/h.
Tossa sulle Pelle paqvaattoria! Jos meikäläisellä olisi pullafirma, niin sämpylät saisivat kyytiä kuvien pakulla. Voi hellanlettas sentään, oletko jäänyt kinnerilläsi pakettiautolle???
RUAHAHAHAHAAAA!!!
Kannattaa pysyä PYSYVÄSTI OIKEALLA, v i t u n NYSVÄRI!!!!
HANAA S A A T A N A !!!!
- pöoliuyhtgfvgbnmkloi
Ei osata ohittaa... Kyllähän noita joka päivä näkee, että ajetaan esim. rekan perälaudassa kiinni kärkkymässä ohituspaikkaa, ja sitten kun se lopulta tulee, tärvätään aikaa siihen että aloitetaan ohituskiihdytys vasta rekan rinnalla. Helpommallahan tuota ohi pääsee, kun paikka tulee, kun odotetaan kauempana sitä tilaisuutta ja kun se sitten tulee, aloitetaan kiihdytys omalla kaistalla, ja siirrytään toiselle kaistalle kun vauhtia on kerätty riittävästi. Samalla näkyvyys rekan ohi paranee, kun pitää riittävää välimatkaa.
Noihin firmojen pakuihin... Itse olen parin pahimman törpön kohdalla soittanut pakun mainostekstistä mainittuun puhelinnumeroon (saa muuten myös soittamalla esim. numerotiedusteluun) ja ko. auton rekisterinumeron, ja soittanut ko. firmaan ja kertonut heille ko. rekisterinumeron ja palautteeni firmansa liikkuvien mainosten liikennekäyttäytymisestä. Muuankin maalausfirman paku kerran kurvasi kolmion takaa suoraan eteeni, ja kun seisoessani jarrulla nojasin samalla tööttiin, kaksi kätttä ohjaamosta vastasi kohteliaasti heiluttelemalla ikkunoista keksisormiaan. Ainakin ko. pikkufirman esimies tms, jonka kanssa puhelimessa juttelin, kiitti tiedosta ja lupasi käydä työntekijöidensä kanssa tilanteen läpi kun he palaavat konttorille. Tapahtuiko näin koskaan, sitä en tiedä, mutta sainpahan ainakin kerrottua asiani. - ????????????????????
Mistä tiedät vauhdin?
- navista
Navista säätänyt vakkarin 123. Mittarinopeus jotain 130. Jos tullatupsahtedaan takapuskuriin kaukaa on nopeutta pirusti yli sallitun. Annan taas tilaa. kun tulee rako.. Metrinpäässä ei auta asiaa.. Jos olen yksin panen kyllä nöyryytyksen, painan tallaa ja jätän..
- mie mie 4
Niin luulempa että suurempi syy on etteivät osaa ohittaa kuin nopeus. Koitan itse ajaa säntillisesti nopeuksia noudattaen eikä mua haitaa jos joku ajaa kovempaa mutta ei keltsilla ja vastaan tulevien aikaan saa ohittaa eikä tarvii puskurissa roikkua... ...tollasesta lähtee mulla ainakin ilmo 112:n rekisteri numeron kera (mulla on viä näyttää todisteet poliisille harrastuksen takia on viedeokamerat autossa kiinteenä)
- The_Rat
Se on hyvä, mutta onko sinulla oikeasti taaksepäinkin kuvaava kamera kiinteänä?
Jos ei, kuski tuskin kuvista näkyy ja muutenkin kyseenalainen todistusaineisto muuttuu pitkälti merkityksettömäksi. - ....................
The_Rat kirjoitti:
Se on hyvä, mutta onko sinulla oikeasti taaksepäinkin kuvaava kamera kiinteänä?
Jos ei, kuski tuskin kuvista näkyy ja muutenkin kyseenalainen todistusaineisto muuttuu pitkälti merkityksettömäksi.Noniin, suuri ja mahtava Rotta se on taas kertomassa omia näkemyksiään Suurena Totuutena...
- Soitellaan
Mulla on harrastuksen takia hirvikivääri.
- tämäkin näköjään..
Pesiytynyt! MINÄ pyyhkäsen sitten oikealta ohi, jos ei heti latua..
- tun urpo
Paukapää haista vi**tu moottoritiellä mistä nyt on kyse on vapaa kaista sitä varten niin ho**oile muualla
- nuija sieltä siten,
tun urpo kirjoitti:
Paukapää haista vi**tu moottoritiellä mistä nyt on kyse on vapaa kaista sitä varten niin ho**oile muualla
Jos ritsasi kulke. Pussitan kyllä sinut sinne rottoseneisi kanssa ja aja ohitetavan perään tai penkalle..
Älä lepattava ovisella kokeile minun kohdalla.
- osamaksu kahareille.
Vain persauki osamaksu pimpoilla vara kaahata. Pintajätkillä päivärahasakko liian iso.
Tässä ohjeet.
Jää vaan kauemaksi, metrin päässä vain ärsytät. Latu ei aukea ennemmin kumminkaan. Sitten, kun ura aukeaa, voit taas lataa persaukisen kyllyydestä mitä läpättävä ovinen ritsasi kulkee.
Kun mennään vakkarilla on nopeus tasaista. - Joka vitun kerta
Tulee rakoa, kun näyttät vain reippaasti sitä keskimmäistä! Siis keskipedaalia lattiaan, niin alkaa mopon kabiinissa rukkaset pyörii :)
Kusipäitä voi ja pitää kouluttaa.- otan käytöön!
Heilutan sormea tauastapeilissä vakakkari menee tosin päältä, mutta napista takasi..
Kun vielä tehokas auto, jota ei pysty mitenkään "kusettaa"!
Et silleen kaahavat osamaksu-urpot! - hanki elämä
eikö ego kestä jos joku menee ohi?? Tuollaisen "kouluttajan" pitäisi pysyä siellä kotikylän ainoassa kiertoliittymässä pyörimässä jos liikenne on ainoa paikka jossa pääsee pätemään ja "kouluttamaan".
- Neuvo-Teuvo
Muista, että jos takana ajava ei osaa sovittaa turvaväliä nopeuteen sopivaksi, niin sinun tulee sovittaa nopeus turvaväliin sopivaksi. Se tosin todennäköisesti aiheuttaa voimakkaita primitiivireaktioita kaikkein huonoimmissa kuskeissa, mutta pääsetpähän vaaratilanteesta sekä sen aiheuttaneesta ihmisapinasta eroon. Ei jarruttamalla, vaan hiljalleen himmaamalla!
- melkein poliisi
Aloittajallakin olisi helpompaa jos pysyisi siellä oikealla kaistalla tai jos on tarve ohittaa välillä, niin käväiseen vasemmalla kaistalla. Kaikista typerintä on ryhtyä kotipoliisiksi ja estää joustavaa liikennettä tukkimalla vasen kaista nopeammin ajavilta. Tuo ohituskaistan tukkiminen on niin suomalaista junttien typeryyttä kuin olla vain voi, siitä ei hyödy kukaan, paitsi letkan vetäjän sairas mieli ja kusipäisyys.
Jokainen tukkija pitäisi komentaa omalla kustannuksella ajelemaan Saksaan ja oppimaan kuinka liikenne toimii jos seassa ei ole neuvostoaikaisia kotipoliiseja.- nuija,,
On ajattu Saksassa ja opittu. Siellä ei osamaksukottero tule metrin päähän, vaan ajellaan takana matkan päässä.
Jos noin kova jätkä? Pyyhkäse keskinurmikon kautta, jos ritsa kulkee. En ota sakkoja osamksurpon takia. Menen vakarilla vähän yli slittua. - hitaat alta pois
nuija,, kirjoitti:
On ajattu Saksassa ja opittu. Siellä ei osamaksukottero tule metrin päähän, vaan ajellaan takana matkan päässä.
Jos noin kova jätkä? Pyyhkäse keskinurmikon kautta, jos ritsa kulkee. En ota sakkoja osamksurpon takia. Menen vakarilla vähän yli slittua.nuija voisi väistää kuten Saksassa, vai onko Saksasta hettu vain häkkipihan helmi ja ajelut jäänyt siihen.
- ahdistunein kansa
tämän ketjun kun lukee, niin voi päätyä vain yhteen johtopäätökseen.
Suomessa kataus on hillitön voimavara jonka vain suomalainen osaa muuttaa negatiiviseen suuntaan. Ulkomailla on toisin, jos naapuri hankkii upean auton, niin naapuri menee kehumaan sitä ja toivoo ja toimii siten, ettäö itsekkin voisi joskus sellaisen hankkia. Suomalainen toivoo, että toivottavasti naapuri kolaroi hienon autonsa ja menettää työpaikkansa ja näin vaalii omaa saamattomuuttaan ja kateuttaan.- ja mitä tekemistä tä
Miten tämä kuuluu tunkemiseen osamaksuritsalla metrinpäähän?
- varmaan??
ja mitä tekemistä tä kirjoitti:
Miten tämä kuuluu tunkemiseen osamaksuritsalla metrinpäähän?
Velkanen osamaksuritsa pitää lennättää kaasupohjassa, että muut huomaa..
Kalliit laatuvehket ajelee vakkarilla.. - huomioiotavaa,,
varmaan?? kirjoitti:
Velkanen osamaksuritsa pitää lennättää kaasupohjassa, että muut huomaa..
Kalliit laatuvehket ajelee vakkarilla..Ei rästiin jääneet osamaksu erät pinennä päiväsakon määrää..
- jiojpokj
henkilöautot peräkärryn kanssa painaa ohitte motarilla. Oma nopeus 120km/h.
- höh99999
Haittaakse? Ei se mua haittaa ja jos haittaa niin kiihdytä vähä, ei ne sitte paina....
- Töötti.
höh99999 kirjoitti:
Haittaakse? Ei se mua haittaa ja jos haittaa niin kiihdytä vähä, ei ne sitte paina....
Haittaa se viimeistään siinä vaiheessa kun se vierellä oleva peräkärry-yhdistelmä alkaakin kiemurtelemaan ja heittelehtimään (onhan se toki myös väärin lastattu peräkärry takapainoiseksi) ja lopulta on minun kyljessäni tai edessäni poikittain.
- haice
Kyllähän noi pakukuskit on teiden syöpäläisiä, siitä ei pääse mihinkään. Paljonkohan löpöäkin säästyy jos ajaisivat lain mukaan? Nopeissa jarrutus-/väistötilanteissa tollanen kaappi lähtee 120 nopeuksissa satavarmasti lapasesta. Suoraa tietää varmaan menevätkin hyvin.
- ..Auto-Antero
Poika poika katsopa pakun mallia
http://www.mtm-online.de/en/press/pressreleases?id=25.
Kyllä pakulla voi vedellä siinä missä sun kinnerilläskin.
Esim Saksassa ei pakuilla ole typerää 100/80km/h rajoitusta, vaan niillä saa vetää minkä rahkeet riittää. Siellä on autoiltu hieman kauemmin kuin täällä takapajulassa.
Millään järjellä ei voi selittää miksi SUOmaassa veroja maksamalla, pakusta tuleekin yhtäkkiä "turvallinen" henkillöauto?
Jos sulla karkaa paku käsistä jo 120km/h nopeuksissa, suosittelen siirtymistä bussi/junakyyteihin. - ei näitä
..Auto-Antero kirjoitti:
Poika poika katsopa pakun mallia
http://www.mtm-online.de/en/press/pressreleases?id=25.
Kyllä pakulla voi vedellä siinä missä sun kinnerilläskin.
Esim Saksassa ei pakuilla ole typerää 100/80km/h rajoitusta, vaan niillä saa vetää minkä rahkeet riittää. Siellä on autoiltu hieman kauemmin kuin täällä takapajulassa.
Millään järjellä ei voi selittää miksi SUOmaassa veroja maksamalla, pakusta tuleekin yhtäkkiä "turvallinen" henkillöauto?
Jos sulla karkaa paku käsistä jo 120km/h nopeuksissa, suosittelen siirtymistä bussi/junakyyteihin.Halpispakuja ole kaahaukseen tehty. Ovet läpättää jo markassa..
- haice
..Auto-Antero kirjoitti:
Poika poika katsopa pakun mallia
http://www.mtm-online.de/en/press/pressreleases?id=25.
Kyllä pakulla voi vedellä siinä missä sun kinnerilläskin.
Esim Saksassa ei pakuilla ole typerää 100/80km/h rajoitusta, vaan niillä saa vetää minkä rahkeet riittää. Siellä on autoiltu hieman kauemmin kuin täällä takapajulassa.
Millään järjellä ei voi selittää miksi SUOmaassa veroja maksamalla, pakusta tuleekin yhtäkkiä "turvallinen" henkillöauto?
Jos sulla karkaa paku käsistä jo 120km/h nopeuksissa, suosittelen siirtymistä bussi/junakyyteihin.No jo sieltä joku "auto on penikseni jatke" aasi löytyi. Hyvin vähän ymmärrän anteroita, jotka koristelee pakukopperoaan, laittaa niihin alustasarjaa, jne. Hankkikaa hyvät ihmiset oikea elämä!!
Paku-urpolle riittää satasen nopeus. Lapasesta lähtee väistötilanteessa aivan varmasti. Kyydissä lähes aina työkoneita yms. painavaa tavaraa. - ....................
haice kirjoitti:
No jo sieltä joku "auto on penikseni jatke" aasi löytyi. Hyvin vähän ymmärrän anteroita, jotka koristelee pakukopperoaan, laittaa niihin alustasarjaa, jne. Hankkikaa hyvät ihmiset oikea elämä!!
Paku-urpolle riittää satasen nopeus. Lapasesta lähtee väistötilanteessa aivan varmasti. Kyydissä lähes aina työkoneita yms. painavaa tavaraa.Näh, älä Paskakuula-Anterosta välitä, ei kukaan muukaan... Reppana on Suoli24:n Has-Been-Trolli, joka koettaa yhä epätoivoisesti roikkua menneisyytensä haamussa, eikä tajua että kukaan ei enää välitä hänestä. Samaa paskaa se on puskenut jo vuosikausia, toivoen että joku ottaisi hänen louskutuksensa todeta. Suuret on aina ollut puheet, mutta näytöt on aina jääneet nolliin, tosin milläs sitä mitään näyttää kun ei ole lihaksia joilla seistä uhonsa takana. Anteron "sankariteot" rajoittuu Pleikkarin autopeleihin, ja netistä löytämiinsä tietoihin hienoista autoista joita kuvittelee omistavansa ja ajavansa niillä milloin missäkin, hyvin usein Paskakuula siirtyy tarinoissaan paikasta toiselle puolelle maapalloa ajassa, johon ei kykene kuin teleportaatiolla eikä hän aina itsekään muista missä on viimeksi valehdellut ollensa, kun onkin yhtäkkiä jo ihan muualla. Tosin Anteroa ei tarinoissaan muutenkaan sido reaalimaailman fysiikan lait...
- ....................
.................... kirjoitti:
Näh, älä Paskakuula-Anterosta välitä, ei kukaan muukaan... Reppana on Suoli24:n Has-Been-Trolli, joka koettaa yhä epätoivoisesti roikkua menneisyytensä haamussa, eikä tajua että kukaan ei enää välitä hänestä. Samaa paskaa se on puskenut jo vuosikausia, toivoen että joku ottaisi hänen louskutuksensa todeta. Suuret on aina ollut puheet, mutta näytöt on aina jääneet nolliin, tosin milläs sitä mitään näyttää kun ei ole lihaksia joilla seistä uhonsa takana. Anteron "sankariteot" rajoittuu Pleikkarin autopeleihin, ja netistä löytämiinsä tietoihin hienoista autoista joita kuvittelee omistavansa ja ajavansa niillä milloin missäkin, hyvin usein Paskakuula siirtyy tarinoissaan paikasta toiselle puolelle maapalloa ajassa, johon ei kykene kuin teleportaatiolla eikä hän aina itsekään muista missä on viimeksi valehdellut ollensa, kun onkin yhtäkkiä jo ihan muualla. Tosin Anteroa ei tarinoissaan muutenkaan sido reaalimaailman fysiikan lait...
Ai niin, neuvoisin muutenkin olemaan availematta noita Paskakuula-Anteron linkkejä. Useimmiten ne sisältävät kuvia Anterosta mielipuuhissaan, kuvaamassa itseään tunkemassa peräsuoleensa mitä omituisimpia esineitä, tai venyttämässä sitä muuten vain ammolleen yksin tai miespuiloisten kavereidensa kanssa. Anterohan on kylläkin pesunkestävä umpihomo, joka tuon tuostakin turinoi palstalle kertomuksia seksiseikkailuistaan... Lienevät niitä ainoita tarinoita joissa pääsemme tutustumaan aidon Paskakuula-Anteron elämään. Antero ei vain ole vielä tajunnut, että Suoli24:llä löytyy ihan omakin palsta noille tarinoille.
- Kyä muuten näkee
Ilo on ILO vääntää isolla pakulla! 170 horse power ja vääntöä 400 nm. siinä vanha bemu homo häppee pahasti. Pyhänä Jyväkylässäkin..... säälitti oikeen punabemuhomo keskisormineen..... tehkääs tilaa paku tulee lujaa.... :D
Anteron sanoin HANAA ::::::!- dffqefqdcqwdxwqedwqe
heh, 170/400... Ei kai tässä nyt mistään mopoautoista puhuttu? Nuo tehot saa jo useimmista perhe-diisselifarkuistakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652