ne saa matkustella rakkaalla maapallollamme edes soutuveneellä ?
Miksi kuubalaiset ovat niin saaatanan köyhiä eikä
18
60
Vastaukset
- .
Ei vangit koskaan ole olleet kovin rikkaita, ei tässäkään tapauksessa.
- Ovatko he
Ovatko he..?
- hhhhhhhhhhhhhhhh.
Castro on kieltänyt soutuveneiden teon Kuubassa...
- Ihan koko totuus.
Heheheheh.. Ei pysty seinähullu feikkikomukaan muuta kuin istumaan Muovi-Barbaransa syliin ja todeta, Komunismi pettää, kaiken ja kaikkialla, ihan kokonaan....
- juhaooo
Mitä köyhiä ne. Amerikanraudolla ajellaan ja iloisia ollaan.
- ,,,,,,,,,,
ajaks sää, vai ookko sää köyhää...
- Tässä tulee totuus;
Palstan komuparat eivät ole edes käyneet Kuubassa ja höpisivät siitä kaikenlaista... Komunismi on uskonto, ei tosiasioihin perustuvaa reaalista vaktaa. Uskovaiset yleensä ovat hyödyllisiä idiootteja, komunistit vain idiootteja.
Oho :)- Niin se menee.
Kommunisteja vitutttaa kun joku kertoo totuuden.. Nähty sekä Suomessa että ryssissä..
Komu lienee ihmiskunnan alhaisin olio. - Komu on hyödyllinen
Niin se menee. kirjoitti:
Kommunisteja vitutttaa kun joku kertoo totuuden.. Nähty sekä Suomessa että ryssissä..
Komu lienee ihmiskunnan alhaisin olio.tuhoeläin. Se tuhoaa itse itsensä.
Oho. - Niinpä on.
Komu on hyödyllinen kirjoitti:
tuhoeläin. Se tuhoaa itse itsensä.
Oho.PKoreassa ne jopa syö toisiaan.
- Oho.
Se ei ole sen vika se on sosialismin ominaisuus.
- vaktaa vaktaa vakt
ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja... ryssänperseennuolijat ovat seinähulluja...
- HEH HEE!!!
Pelkkä "sivari halla-ahon morsianhan" siellänyt vain huutelee vieraisiin pöytiin.DDDDDDDDDD
Vieläkö muuten se sivari halla-aho vetelee sinua "halla-ahon morsian" persiiseen pussihousut ja nahkasaappaat jalassa ja koppalakki vinossa??DDDDDDDDDDDDDD
HHHOHOHOHOHOHOOHOHOHOHOOHOHOOHOHOHOHOHOHOHOHOHOHO
- hahahahah.. hahahah
hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah.. hahahahah..
- Mikä on Makkara:DDDD
Sosialisti, kapitalisti ja kommunisti tapaavat toisensa. Sosialisti myöhästyy.
- Miksi olit myöhässä?
- Olen kovin pahoillani, mutta jonotin makkaraa, vastaa sosialisti.
- Mikä on jono, kysyy kapitalisti.
- Mikä on makkara, kysyy kommunisti. - Bööööööööö:DDDDDDDDD
Hrustshev lähetti uuden Neuvostoliittolaisen makkaralaadun ulkomaalaiseen laboratorioon analysoitavaksi. Pian saapui vastaus:
- "Toveri Hrustshev. Ulostusnäytteestänne ei löydetty mitään huolestuttavaa."
:DDDDDDDDDD- mitä se sielä tekis?
Mutta kyllähän meidän pitäisi nyt sentään ajatella, mitä se hallis sielä korkeesaaressa tekis?. Eikö se lähinnä punastele, nieleskele hermostuneena ja piipitä pienellä äänellään, luulisi nyt tässä kaupungissä olevan paljon pätevämpääkin porukkaa kaupungin yrityksen johtokuntaan.
- :)))))))))))))))
Kolme miestä otti yhden taksin Floridassa, yksi valkoinen Miamilainen, yksi venäläinen ja yksi kuubalainen. Venäläinen otti esille pullon oikeaa venäläistä vodkaa, maistoi yhden siivun ja heitti pullon ulos ikkunasta.
Silloin valkoinen Miamilainen ja kuubalainen menettivät malttinsa ja kysyi, miksi hän oli tehnyt niin. Venäläinen vastasi, että heillä on heidän maassaan tätä aivan liikaa. Hetken päästä kuubalainen veti esille valtavan aidon kuubalaisen sikaarin, otti kaksi nopeaa henkäystä ja heitti sikaarin ulos ikkunasta.
Nyt valkoinen Miamilainen ja venäläinen olivat hieman hämmentyneitä ja kysyi, miksi hän oli tehnyt niin. Kuubalainen vastasi, että heidän maassaan heillä on tätä aivan liikaa.
Hieman myöhemmin valkoinen Miamilainen potkaisi oven auki ja heitti kuubalaisen ulos autosta selittäen, että heidän maassaan on näitä aivan liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521171
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901157Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171030- 17868
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45783Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112758Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12697
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70591