Nyt kun Pavel on vapaa, hän voisi toki erota keskustapuolueesta ja perustaa aivan uuden ja ikioman Teeskentelevien Itkijämiesten puolueen eli TIP.
Otteita Teeskentelevien Itkijämiesten puolueen puolueohjelmasta:
TIP kokoaisi yhteen kaikki maaseudun varttuneet miehet, joiden tekee mieli vaikuttaa itkemällä, parkumalla ja vollottamalla.
TIP:n jäsenet kokoontuu itkemään yhdessä ja kokemaan sillä tavalla yhteisöllisyyttä. Toki on kiva saada sääliä myös muilta itkijämiehiltä.
TIP valitsee puheenjohtajan puoluekokouksessa, jossa mitataan teeskentelevän itkuntuherruksen ja vollotuksen kestoa ja määrää sekä kykyä itkettää myös puoluekokousedustajia. Erityisesti kiinnitetään huomiota säälintunteeseen vetoavaan vollotukseen.
Parhaiten menestyvä ja pitkäkestoisin itkijä valitaan puheenjohtajaksi puolueen seuraavaksi itkukaudeksi.
Tarvittaisiinko Teeskentelevien Itkijämiesten
3
<50
Vastaukset
- ainakin seura tarvit
Olisi sellaisella ainakin tarvetta, ja jos ei ihan puoluetta niin ainakin seura tarvittaisiin. Teeskentelevien Itkijämiesten Seura eli TIS.
Onhan tunnettua, että teeskenteleminen ja siten myös teeskentelevä itkuntuhertaminen on aina seurassa parempaa.- Onko kenelläkään tie
Kyllä sellaista kerhoa tarvitaan. Se on aivan selvää, sillä itkijämiehet ovat yleinen ilmiö Suomen Keskustassa. Onhan jopa nykyinen puoluesihteeri Laaninenkin tiristänyt tekokyyneleitä puhuessaan puolueensa väelle. Ja Väyryseltä opittua se on ollut hänelläkin. Mutta miten pitkä perinne tällä teeskentelyllä lieneekään? Onko kenelläkään tietoa, olisiko peräti jo Santeri Alkiokin itseätuhertanut puheita pitäessään? Ja Ahti Karjalainen varmaankin itkeskeli kovasti humalassa ollessaan?
- suorastaan välttämät
Onko kenelläkään tie kirjoitti:
Kyllä sellaista kerhoa tarvitaan. Se on aivan selvää, sillä itkijämiehet ovat yleinen ilmiö Suomen Keskustassa. Onhan jopa nykyinen puoluesihteeri Laaninenkin tiristänyt tekokyyneleitä puhuessaan puolueensa väelle. Ja Väyryseltä opittua se on ollut hänelläkin. Mutta miten pitkä perinne tällä teeskentelyllä lieneekään? Onko kenelläkään tietoa, olisiko peräti jo Santeri Alkiokin itseätuhertanut puheita pitäessään? Ja Ahti Karjalainen varmaankin itkeskeli kovasti humalassa ollessaan?
Tämähän on selvästi vielä enemmän kuin tarpeellista, suorastaan välttämätöntä. Miten muuten kepun vaikuttajat saavat itkeä tarpeekseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21635Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061597Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2391137Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128919
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2856- 10835
Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48823- 69800