Som väntat valdes Carl Haglund med rösterna 144 till ny ordförande.Henriksson fick 106 röster.
Carl Haglund SFPs nya ordförande.
14
192
Vastaukset
- sfpare
Då får vi troligen ny försvarsminister,Haglund har sagt att han är "intresserad " av posten.
- pöyt-tuk kirj tox ba
Eikö Kivioja ollut tarpeeksi "puhdas". ehhehehe
- gsdgdsgds
justjåå kirjoitti:
Tällaisena netti fennona (ankdam huom.) olisi Anna-Maja ollut oikea valinta.
Nyt valittu on terävä heppu ja saattaa yllättää iloisesti. - lycka till
gsdgdsgds kirjoitti:
Tällaisena netti fennona (ankdam huom.) olisi Anna-Maja ollut oikea valinta.
Nyt valittu on terävä heppu ja saattaa yllättää iloisesti.Calle är ung ännu,bara 33 år,men bra har han ju skött sig i Bryssel.
- ilts bates
gsdgdsgds kirjoitti:
Tällaisena netti fennona (ankdam huom.) olisi Anna-Maja ollut oikea valinta.
Nyt valittu on terävä heppu ja saattaa yllättää iloisesti.Eli Kivioja ei siis ollut tarpeeksi rotupuhdas.
- Muumit laaksossa?
Ymmärtääkö Calle kielitilanteen Suomessa? Että 80% kansasta haluaa ruotsin vapaaehtoiseksi aineeksi? Ja virkamiesruotsin helvettiin?
- Bayonne
Tuon luvun sinä vedit ihan omasta hatustasi.
Muuten, virkamiesruotsin pakollisuudesta ei ole tietääkseni koskaan tehty mielipidetutkimusta. - Muumit laaksossa?
Bayonne kirjoitti:
Tuon luvun sinä vedit ihan omasta hatustasi.
Muuten, virkamiesruotsin pakollisuudesta ei ole tietääkseni koskaan tehty mielipidetutkimusta.Kuinka monta % kansasta haluaa sinun tietojesi mukaan ruotsin vapaaehtoiseksi aineeksi?
- hdfhgdshg
”Ymmärtääkö Calle kielitilanteen Suomessa? Että 80% kansasta haluaa ruotsin vapaaehtoiseksi aineeksi? Ja virkamiesruotsin helvettiin?”
Tietenkin ymmärtää, onhan se ihan eri sukupolvea kuin Anna-Majat ja muut hörhöt puolueessa.
Onko kykyä tai halua viedä ymmärrys oikeiksi teoiksi on sitten ihan toinen juttu.
Toivotaan parasta.
- Muumit laaksossa?
Veikkaisin että 100% suomenkielisistä haluaa poistaa virkamiesruotsin. Minkälaisia prosenttimääriä te muut veikkaisitte?
- 3113w
Jag kan tänka mig att 60 - 70 % kunde vara mera realistiskt.
- Muumit laaksossa?
3113w kirjoitti:
Jag kan tänka mig att 60 - 70 % kunde vara mera realistiskt.
Siis 3-3,5 miljoonaa suomenkielistä. Selvä enemmistö.
- alltid sfp
Lycka till Carl,någon lätt uppgift kommer det inte att bli.Vi kommer att stöda dig som vi gjorde med Stefan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2725380- 704856
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1234355Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest483976- 513800
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363697- 413348
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo843073Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv612920Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu222666