Missä oulussa olisi koiraystävällinen asuinpaikka?

haukku

Missä oulun asuinalueella olisi paljon metsää ja ehkä uimapaikka koirille lähellä? Olen muuttamassa ouluun ja siksi tiedustelen missä olisi koirien hyvä asustella. Omakotitaloon en ole muutamassa.

11

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toppis

      Meri-Toppila :)

    • lja77

      Kuivasranta ja kuivasjärvi ainakin.. mukavaa aluetta ja kaikkee kivaa.

    • körri

      ...muistathan sitten kerätä ne pas*at jne?jos et,älä muuta ouluun ...

    • ainahanlöytyy

      Mäntylä-Hiironen alue. paljon koiria, metsäpolkuja ja loistava koirapuisto. Uintipaikkaa joudut hakemaan kaupunginrajojen ulkopuolelta ainakin luvallista. Ellet sitten Oulujokeen jossain pulahtele (siis koiraki)

    • Markkusss

      Jossain omakotitalossa. koiran paikka ei ole kerrostalossa!

      • ööröm.

        ...no ei kyllä okt:ssakaan.mitä ihminen tekee jollai älyttömällä koiralla?tyhmänä huutelevät tyhmälle koiralle:älä mene sinne,tule tänne!tyhmä koiraa katsoo tyhmänä yhtä tyhmää omistajaansa ja kumpikaan ei tajua oikeastaan mitään.kaikille turha koirille joku 5000e vuotuinen koira vero,joka ei tietenkään koske OIKEITA työkoiria.suurin osa `koiraihmisistä´ säälittäviä eläin ulosteen kanssa tuhrijoita.,VOI ÄLLÖ!!!


    • kaukovainion asukki

      Kaukovainiolla näkyy asuvan paljon koiria ja on metsää ja lähistöllä lenkkipolkuja. Kerrostaloonhan sitä pitäisi muuttaa, mutta jos on tilava asunto ja koiralla virikkeitä niin mitäpä se haittaa. Kyllä täällä isojakin koiria näkyy.

      Lämsänjärvelle matkaa parisen kilometriä. Sinne ei saisi viedä kyllä koiria, mutta kukapa yöaikaan siellä kyttää :)

    • koirat rulettaa

      Tuira ihan kiva paikka, puistoja on lähellä ja uimaranta kans ja muutenki kiva paikka. :)

    • Heinäpää, Alppila, Kaukovainio, Kaakkuri

      • hgfhhkjfghkf

        otsä ihan idiootti kun tuota kaakkuria tyrkytät?? Törkyporukkaa täynnä!


    • 6+20

      Ja taas on nosteltu vanhoja aiheita... Mutta vastaan silti, että koiralle on ihan sama millaisessa talossa se asuu, kunhan saa ULKONA tarpeeksi liikuntaa ja aktiviteetteja. Koti on vain rauhoittumista varten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      605
      2759
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1446
    3. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      106
      1444
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1370
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1246
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      111
      1218
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      135
      1023
    8. 94
      1006
    9. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      930
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      871
    Aihe