En ymmärrä mikä minussa on? Olen aivan valtava ahmatti, olen vuodessa lihonut 15 kg. Olen masentunut, aloitin lääkityksen siihen. Syön aina kun mulla on paha olo vähänkin, ja se on tolkutonta ahmimista. Makeanhimo on välillä sietämätön. Olen kerran yrittänyt itsemurhaa masennukseni takia. Nyt tuntuu että pelkästään tämän syömiseni takia tahdon kuolla. En halua lihoa enää yhtään, mutta en pysty laihduttamaan. Ajattelen koko ajan läskejäni ja syömistäni ja häpeän itseäni. Olen jopa ahdistuksissani yrittänyt oksentaa mutta siihen pysty. Onneksi varmaan. Miten saan tämän loppumaan??
syön, syön ja syön
Lilja
61106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla on vähän sama tilanne. Syön,vaikka ei niin nälkä oliskaan. Välillä saatan tosin olla pari päivää kokonaan syömättä,mutta sitte se taas alkaa. Huomenna päätin lopettaa. Taas.
Aivan sama tilanne täällä. Ennen olin urheilullinen ja hoikka, nyt kun katsoo vanhoja kuvia niin voi myöntää että oikein laiheliini. Mutta lihonut olen paljon reilut 20kg muutamassa vuodessa =( YÖK!
Tässä silti yritän optimistisesti laihtua ja normalisoitua...
Sama täällä. Olen paisunut vajaassa puolessa vuodessa jo 15 kg ja paino senkun nousee. Tätä menoa painan loppuvuodesta 100 kg. Tekee lähes koko ajan mieli syödä. Itsekin oon masentunut, eikä nää läskit mieltä kohenna ja kun ei PYSTY lopettaan tätä ahmimista. Syön järkyttäviä määriä ja kaikkea epäterveellistä.
..syön varmaan niin kauan et pamahdan. Aina ku masentaa syön kaikkee paskaa, hampurilaisia jne ja oon jopa öisin alkanut puputtaa.
Kaikki sanoo et laihduta, olen laihana kuulemma kaunis mut ei kiinnosta. Miten vois lopettaa tän sairaan pupeltamisen ennen kuin halkeen?
käy kattomassa www.oafinland.org hesassa ainakin on vertaistukiryhmiä, jotka voi auttaa...
http://www.oafinland.org