Kun kerran islam sallii

haram-

että vanha äijä voi mennä naimisiin vaikka 12vuotiaan pikkutytön kanssa - niin eikö silloin islamia voi sanoa uskonnoksi joka hyväksyy pedofilian - minusta voi.

Islam on miesten uskonto,se on tehty vain miehiä ja miesten nautintoa ajatellen,naisia siinä ei ajatella.Sen tähden juuri mies voi ottaa useita vaimoja ja mennä siis myös naimisiin pikkutyttöjen kanssa - tätähän tapahtuu jatkuvasti.

Eli länsimainen pedofiili mies voi kääntyä muslimiksi,ja vaikka muuttaa islamilaiseen maahan,siellä hän saa sitten ihan laillisesti pikkutyttöä menemällä naimisiin tämän kanssa - helppoa vai.

Että miettikääs sitä Halla-ahon haukkujat,yrittäkää myös tutustua näihin kouluja käymättömiin muslimeihin ja kysykää heiltä esim. että mitä he ajattelevat homoista - sitten kuulette sen verran rasistista tekstiä että varmaan riittää.

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Menolippu menolippu

      Mitähän jos sitten muuttaisit sinne islamilaisiin maihin..?! Äläkä tule takaisin.

      • varma tapaus

        No sinähän näitä muslimien puolustajia olet - vai kuinka.Vaikka et mitään heistä tiedä.


      • pidä itsestäsi huolt
        varma tapaus kirjoitti:

        No sinähän näitä muslimien puolustajia olet - vai kuinka.Vaikka et mitään heistä tiedä.

        En ole muslimien puolustaja, mutta en jaksa öyhöttää noita samoja lauseita mitä sinä toistelet siellä ja täällä ja joka puolella. Mitä se minulle tai sinulle kuuluu kuka nai ketä?!


    • z<z

      Puna reppanoiden on paha tähän sanoa mitään järkevää - islam sallii pedofilian.

      • duunari.

        Miksi työväenpuolueet otetaan aina esille näissä "maahanmuuttokriittisissä" keskusteluissa ?!? Meinaako se että perussuomalaiset ovat äärioikeistoa ? Itse kannatan vasemmistoa mutta en humanitääristä maahanmuuttoa.


      • missä vika
        duunari. kirjoitti:

        Miksi työväenpuolueet otetaan aina esille näissä "maahanmuuttokriittisissä" keskusteluissa ?!? Meinaako se että perussuomalaiset ovat äärioikeistoa ? Itse kannatan vasemmistoa mutta en humanitääristä maahanmuuttoa.

        No minäkin tiedän että varsinkin demari duunarit eivät ole maahanmuuton kannattajia,mutta muuten akateemiset demarit ja vasemmistoliittolaiset tuntuvat kovasti tykkäävän mamuista.


    • kalevalan maa

      Muslimi pedofiliasta vaietaan mutta kristityn pedofilia tuomitaan . Aika outoa todella.

      Pidetään suomesta huolta ja estetään saastan leviäminen.

      • rautaako?

        "Muslimi pedofiliasta vaietaan mutta kristityn pedofilia tuomitaan . Aika outoa todella."

        Lula näin väittää. Halliksen johdolla koko hommafoorumilaisten joukko rääkyy muslimien synnesitä mutta vaikenee muiden.

        Enkä ole huomannut minkään muun joukon olevan niin fiksaantunyt aiheeseen että siitä kokoajan pölistäisiin.

        Katolinen kirkko kai kuitenkin on se joka viime vuosien aikana aikuisten oikeesti länsimaissa on "kunnostautunut". Ja tässä tapauksessa rikoksentekijät ovat usein olleet papeja ja uhrit pikkupoikia.

        Suomessa lestadiolaiset lahkot ovat eritysesti kunnostautuneet.


      • faktaa-
        rautaako? kirjoitti:

        "Muslimi pedofiliasta vaietaan mutta kristityn pedofilia tuomitaan . Aika outoa todella."

        Lula näin väittää. Halliksen johdolla koko hommafoorumilaisten joukko rääkyy muslimien synnesitä mutta vaikenee muiden.

        Enkä ole huomannut minkään muun joukon olevan niin fiksaantunyt aiheeseen että siitä kokoajan pölistäisiin.

        Katolinen kirkko kai kuitenkin on se joka viime vuosien aikana aikuisten oikeesti länsimaissa on "kunnostautunut". Ja tässä tapauksessa rikoksentekijät ovat usein olleet papeja ja uhrit pikkupoikia.

        Suomessa lestadiolaiset lahkot ovat eritysesti kunnostautuneet.

        Hur-ri tuntuu kovasti haluavan,että muslimeita ei sanota pedofiileiksi - mutta sitähän monet heistä ovat.


    • rautaako?

      "Kun kerran islam sallii että vanha äijä voi mennä naimisiin vaikka 12 vuotiaan pikkutytön kanssa"

      Kristinuskossa ja juutalaisuudessa ei ole mitään ikäalarajoja. Koraanin mukaan tyttä oli naimakelpoinen sukukypsyyden saavuttettuaan, mutta kristinuskossa ja juutalaisuudessa ei tällaista rajoitetta ollut.

      Koraaniin sisällytettiin aikanaan paljon parannuksia tyttöjen ja naisten asemaan verrattuna yhteisen jumalan aikaisempien sanasaattajien versiohin (Mooses ja Jeesus). Onhan Koraani 700 vuotta tuoreempi kuin Uusi testamentti.

    • kaapu kalle

      Jo Jussi jostain huuhaauskonnosta mainitsee niin ei siinä oikeuslaitosta tarvita.
      Tässä maassa jokaisen henk.kohtainen moraali estää tekemästä väärin. Ainakin mitä Jyrki K sanoi kun kysyttiin tappajarattijuopon rangaistuksien koventamista.

      Aikasemmin kunniamurhasta saanut mitään tuomiota. Aina tapettiin tyttö. Tämä kertoo jo jotain näistä uskonnoista. Nämä uskonnot on miesten nautintoja silmällä pitäen säädetty.

    • sossujuoppoPERSUT

      Kun kerran suomalainen kulttuuri sallii vaimojen ja lasten hakkaamisen niin että useampia hakataan vuosittain hengiltä niin millaiseksi kulttuuriksi voisi suomalaista kulttuuria mielestäsi nimittää? Sulta on on hyvä kysyä kun vaikutat olevan niitä ensimmäisen kiven heittäjiä.

      Sossujuoppopersut kilpailee somppujen kanssa sossutuista. Muijansa hakkaavat säännöllisesti siinä ohessa.

    • Persujen pesä

      Jeesuksen isä oli nykyisen määritelmän mukaan pedofiili. Se ei kuitenkaan oikeuta Hakkaraisen ja Hirvisaaren lahkolaisveljiä sekaantumaan lapsiin. Soinin uskonveljien katolilaisten pappien keskuudessa lapsiin sekaantuminen on enemmän sääntö kuin poikkeus. Myös lestadiolaisten keskuudessa perussuomalaisuus on suosiossa. Timo Soinin mielestä raiskattu 14 tyttö ei saa tehdä aborttia, koska raiskaajan siittiöt ovat pyhiä.

      • duunari.

        Teeppä niin kuin Halla-aho aina tekee. Ja esitä vankat lähdetiedot ja niihin linkki tuossa väitteessäsi ? Muuten puhut ihan huuhaata.


    • ...-'¨´+

      Naisi kunioittamattomat muslimit raiskaa ja afriikassa nainen on koiraakin alempiarvoinen.
      Tappaminen on kielletty ja vihreät haluaisi tappaa eutanasialla.

    • Maassa maan...

      Tuskin Halla-aholla on oikeutta yrittää muuttaa vierasta ja ikivanhaa kulttuuria mieleisekseen. Jos mies ihan tosissaan on, lähteköön saarnamatkalle islamia tunnustaviin maihin. Rohkeutta ja lycka till.
      Eri asia on ns. kristillinen maailma. Täällä toimitaan oman kulttuurin, moraalin ja lakien mukaan. Siihen on muslimienkin sopeuduttava, jos aikovat täällä elää ja lapsensa kasvattaa.
      PS. Naisen asema ei ole islamin uskon sanelema. Vääryydet juontuvat vanhemmilta ajoilta ja koraanin tarkoitushakuisista tulkinnoista. Esimerkiksi tyttöjen ympärileikkauksen kanssa ei koraanilla ole mitään tekemistä, vaan epäinhimillinen tapa lienee jonkun egyptiläisen hourupään keksintöä.

    • täysiä pervoja

      Halla-ahon haukkujissa tuntuu riittävän pedofiliauskonnon kannattajia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe