Nyt eräa nimeltä mainitsematon kansanedustaja nimeltä mainitsemattomasta puolueesta mollaa mamme korkeinta oikeutta yksityisajattelun klubiksi ja pelkillä henkilökohtaisilla mielipiteillä toimivaksi.
On ennenkuulumatonta että lainsäätäjä osoittaa tällaista epäkunnioitusta oikeusvaltion korkeinta tuomioistuinta vastaan.
Joko nyt olisi aika nimeltämainitsemattoman puoluejohtajan vihdoinkin reagoida päättäväisesti ja passittaa tuollaisen kansanedustajan pois horjuttamasta oikeusvaltiomme perustuksia?
Vai siirtääköhän taas vastuun jollekin toiselle?
Kansanedustaja mollaa Korkeimman oikeuden
9
<50
Vastaukset
- Pesän haju
Sinä varmaan kusisit housuus onnesta jos Soini Jussin erottaisi.
Älä luule hölmöjä putsaile vaan omaa pesääs.- Oikeus rappiolla
Kyllä nyt svekorunkut riemuitsee, kun sveko-oikeuslaitoksen joku homekorva on tuominnut kansanedustaja Jussi Halla-ahon USKONRAUHAN RIKKOMISESTA !?
Tuleepa mieleen Hannu Salaman Juhannustanssit 1960-luvulta.
Hannu Salama tuomittiin JUMALANPILKASTA !
Siis mitä näiden homekorvien päissä oikein liikkuu ? Suomessa vallitsee uskonvapaus ja mielipiteen vapaus. Jokainen saa uskoa tai olla uskomatta, ja mielipiteensä saa esittää vapaasti.
Entäs tämä, kun RKP:n Stefan Walli valehteli eduskunnalle ja koko Suomen kansalle ministerinä ollessaan, että Dragsvik asia ei ole kielipoliittinen asia. Myöhemmin paljastui, että kyllä oli, ja Wallinilta oli käynyt käskytys asiassa: Julkisuudelta, eduskunnalta ja koko Suomen kansalta piilossa ja salaa !
Ja mikä oli lopputulos :Ei tuomiota rikolliselle !
Usko RKP:n miehittämään oikeuslaitokseen on mennyt.
Minäkin alan tekemään mitä lystää, enkä kysele keneltäkään.
- SossuPersuJuopot
Mitä muuta voi olettaa porukasta joka on valinnut kansanedustajaksi kirkkohopeitten, kolehtirahojen ja ehtoollisviinin varastajan ja murtomiehen? Tyypin joka veljeilee moottoripyörällä kulkevien huumekauppiaiden ja parittajien kanssa.
- ...
Muista puolueista tuntuu löytyvän paljon vakavampia rikoksia tehneitä. Mitä se haittaa jos kirkosta on kolehtirahat tai ehtoollis viinit viety ? Mitä se haittaa jos on jatkoilla mennyt bandidoksen tiloihin ryyppämään kun tosielämässä kuitenkin rikollisia vastustaa ?!? Ei mitään. Lahjuksien otto yms ovat kyllä oikeasti vakavia rikoksia.
- http://www.taloussan
Afriikan sarven asukit raiskaa. Lääh puuh ou nou multa tulee.
Sweedu pakottaa eli raiskaa - MC Sisu
Halla-aho jatkaminen ihmettyttää se on yhtä karmeaa kuin jos jollakin puolueella olisi raiskaaja puoluesihteerinä!
- Kuiskaaja Rajala
Tai yhtä karmeaa jos olisi raiskaaja työmiehenä.
- Komukat hanurista
Ja KOMMUNISTI vaatimassa MUSUL-MAANIN pilkkaajn eroa !
Voiko vielä jotain TEKOPYHEMPÄÄ olla ! - Timo seteliselkä
Miksi vastuuntunnton Soini mölisee? Radio-ohjelmissakin öyhöttää koko ajan toisten päälle, vaikka itse saa paasta jargoniaan rauhassa. Soini - tosi härski ja seteliselkärankainen jätkä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827