Montako somalia asuu Ullanlinnassa?
Mites on Ankdam
runkdam
1779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
En tiedä. Miksi kysyt? Mitä sitten?
Näinhän se menee. Eniten suvaitsevaisuudesta paasaavat kaikenlaiset Thorsit ja Biaudetit, jotka eivät ole arkielämässään tekemisissä paapomiensa somalien ym. kanssa. Monikulttuurisuus on toki ihan asia, kunhan sen kanssa ei ole tekemisessä käytännössö, kuten rkp: n rouvat...
"Näinhän se menee. Eniten suvaitsevaisuudesta paasaavat kaikenlaiset Thorsit ja Biaudetit"
En tiedä Biaudetistä, mutta Thors on sumalaisita se poliitkko joka ylivoimaisesti eniten on vähentänyt tänne suuntaavia pakolaisviroja. Tämän lisäksi hän leikkasi vastaanottokeskusasiakkaiden tuloja jopa perustuslain hengen vastaisesti.
Thorsin verrattuna koko hommaliike ja Persusuomalaiset ovat tässä asiassa ihan pikkupikkutekijöitä - jos sitäkään. Halla-aho ei ole vuodessa tehnyt yhtään mitään siinä asiassa.
Thorsin aikana määrät on kasvaneet. Pekkarisen tunaroinnin ymmärtää Nekkulan romahduksella. Nuoltiin vielä kun Suuri ja Mahtava oli jo henkihieverissä. Käppänässä ei ollut sen verran sisua että olisi Ritavuoret tehnyt. Mauno Koiviston kommentti inkeriläisistä paluumuuttajina toisaalta hankaloitti tilannetta. Nooh Koivisto ja Pekkarinen teki virheitä. Miksi et pysty myöntämään että niin tekivät myös Enestam ja Thors. Virolaisten tänne ottamista oltaisi voitu perustella sillä että ovat veljeskansaa.
Tilanne kuitenkin jossain vaiheessa kääntyy kyseistä henkilöä vastaan.
Ja sinula röhröhpersulla sitten on? Taitaa olla vaan rasismivihailu syynä. Se on kuitenkin sen verran vähän maahanmuuttajia meillä, että ei niitä kovin monta ole siellä Ullanlinnassa tai misään muuallakaan.
Voi voi kun te reppana hur-rit haluatte aina kuvitella,että täällä kirjoittelee vain persut,rautaako ei myöskään osaa puhua muusta kuin persuista.
Mutta kun teistä hur-reista ei vaan pidetä,niinkuin ei pidetä muslimeistakaan - ihan vasemmalta oikealle.
Puskasta ja tyypilliseen röyhkeään tapaan kuten mikäkin sisäsiittoinen jakomielitautia ja Aspergeria poteva aatelinen. Tämä vaikuttaa toisaalta kyllä myös rautaako?=rautalapion persoonalta. Onneksi olet sen verran yhdentekevä tässä maassa että et mistään päätä.
Astrid T ei asu Ullanlinnassa päinkään vaan Töölössä joten taas meni pieleen. Eva B sentään asuu sillä suunnalla mutta ei hänkään Ullanlinnassa joten taas valitit turhasta!
Eipä siellä Ullanlinnassa toisaalta asu netti fennojakaan. Siksi kai se on niin kallista aluetta.
Kyllä kannattaa maksaa, notta netti fennosurkimuksista eroon pääsee. Varsinkin kun sitä rahaa sattuu olemahan.
No kysytään sitten että asuuko Thorsin Töölön asunnon lähistöllä somaleja. Onko nyt parempi?
Sinulla mitään rahaa ole muuhun kun korkeintaan pillereihin jotka tohtori määräsi edellisen lataamoreissusi aikana. Eivät tunnu auttavan. Suosittelen vahvempia pillereitä. Voit vaikka käydä Astra Zenecan nappeja jos ei Orion miellytä.
Kysy Hallikselta. Hän väittää taitavansa pakolaispolitiikan muita paremmin sekä asuu Eirassa, tai itse asiassa Ullanlinnassa, jos ihan tarkkoja ollaan.
PS:n ökytoimisto sijaitsee myös Ullanlinnassa, Litteratursällskapetin seinänaapurina.
Aikamoisa wannabeeta nuo kultturinasset ja perussuomalaiset.
Miksi Halla-ahon pitäisi asua somalien lähellä tai PS:n puoluetoimisto sijaita niiden lähellä. Ei Halla-aho ole töykeä tunkeileva itsetietoinen svekkuli joka tyrkyttää ja suorastaan vaatii somaleja muiden siedettäväksi.
Eikös puolueen tulisi olla lähellä äänestäjään? Eli jossain vankalla persualueella, vaikkapa Kontulan ostarilla! Eikä suinkaan meidän surujen ja muun eliitin asuinalueella Yrjönkadulla lähellä Ullanlinnaa? Ei niillä kulmilla asu persuja!
Jep semmoista "eliittiä" te ns suomen ruotsalaiset? olette, että rääytte mm höplän palstalla siitä,ettei ole ruotsinkielisiä lastenhoitajia :D ja kuulemma pitää pakottaa suomenkielisiä lastenhoitajia oppimaan tuota muumiruotsia.... no way..
Se on täysin teidän päänsärkynne.
Tämä " harry potter" joka nyt sitten nousee puolustusministeriksi on yhden puolustusvoimissa työskentelevän tuttavani mukaan lähinnä pilailun aihe.
Kuka siellä nyt ottaa tuommoista kimittävää kuikeloa todesta, joka ei " sairauden vuoksi" kyennyt suorittamaan varusmiespalvelusta ?
No siinä tapauksessa Eva varmasti muuttaa moskeijan viereen heti paikalla. Mukavaa että myönnät PS:n edustavan enemmistöä kansasta vai oliko tuo tyhmyyttä. Freudilainen lipsahdus se tuskin oli. Dementiaa ehkä.