Viinitehdas saunassa?

aloittelija.

Lauteiden alla tilanpuutteen vuoksi, leveys 1100mm mutta riittänee, miten mahtaa saunomisen käydä eli haiseeko viini ja meneekö pilalle jos saunoo? Tuskin lämpötila siellä alhaalla juuri nousee jos miedot löylyt ottaa..

5

497

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap

      No vastatkee ny stana, auttakkee miestä mäessä?

    • herwhgrhywsgv

      Kyllä luulisin, että lämpötila nousee siellä alhaallakin. Miksi ihmeessä muuten saunaan? Eikai sinulla ole kämppä niin täysi tavarasta ettei millään mahdu minnekään muualle?

      Jos on pakko tehdä saunassa, niin älä sauno.

      • ap

        Ensinnäkin mahdollinen astian kaatuminen ei saunassa haittaa. Toisekseen, hajut ei ole myöskään silloin ympäri kämppää. Olen perheellinen mies. Pitää laittaa joskus saunoessa lämpömittari lauteiden alle, niin ei tarvitse luulla mitään.


    • Saunomisen ajaksi

      Jos lämpöeristäisit käymisastian saunomisen ajaksi? Ehkä ei tarvita paljoa, kuten kylmään veteen kastettu pyyhe astian ympärille jos sauna ei ole kuumana kuin pari kolme tuntia.

    • 8+5

      Suosittelen laittamaan viinin käymään esimerkiksi varastoon tai kylpyhuoneeseen. Hajuhaittoja ei tule käytännössä ollenkaan, kun käytät vesilukkoa ja kaadat sinne myös hieman aktiivihiiltä, jota voi ostaa apteekeista.

      Saunassa on se ongelma, että hiiva kuolee yli 60 asteessa ja viini ei sitten enää käy. Jos pystyt olemaan saunomatta viikon ajan, niin sitten ei mitään ongelmaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1789
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      113
      831
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      621
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe