Mitenkähän demarijohto saa vieläkin kustua porukkaansa silmään seuraavissa vaaleissa. Pitävätköhän silloinkin lupaukset?
Tuleekohan jytky
7
<50
Vastaukset
- on jo
Äänestäjäjoukko matalaottasta ja demendoitunutta.. Kukaan täysipäinen voi demareita äänestää..
- Ohi on!
SDP:tä tulee odottamaan todennäköisesti ainakin antijytky koska suomalaiset työläiset eivät siedä enää SDP:n harrastamaa kaksinaamaisuutta!
- Helinä-keiju3
Suomessa on pitkät perinteet poliittisista oikeuden päätöksistä aina Koiviston konklaavin vuoden 1992 kirjaamista määräyksistä asti. Oli erittäin tyhmää sdp:läisiltä nostaa kauhee haloo Jussi Halla-Ahoa vastaa, sillä nyt kaikki suomalaiset, jotka ovat kokeneet joutuneensa oikeuslaitoksen taholta epäoikeudenmukaisen kohtelun uhriksi siirtyvät äänestämään perussuomalaisia, koska näistä pitkistä prosessista kärsivät ihmiset helposti löytävät Halla-Ahosta kohtalotoverin.. Jytky tulee, perussuomalaisille. Hahaaa.
- valehteleeSDP
SDP:n loppu häämöttää. Puolue on RKP:n ja kokoomusken teuraslammas ja suomalsien ihmisen oikeudentunnon ja rehellisyyden vihollinen.
- SDP saa jäädä!
SDP:n alamäki alkoi kun Paavo Juudas Lipponen päästettiin puolueen johtoon! Nyt muutkin puolueen johtohahmot koettavat tehdä saman kuin tuo rotanperä jolle suomalainen työväestö ja sen vaivalla ja kovalla työllä saavutetut edut eivät olleet muuta kuin halpaa kauppatavaraa.
Nyt myös Jutta Urpilainen kuvittelee pääsevänsä herrojen tsuppariksi ja pääsevänsä mukaan johonkin kaasuputkibisnekseen, tai EU:n alaisuudessa olevaan kovapalkkaiseen palkkiovirkaan?
Urpilainen ei kanna huonoa omaatuntoa siitä, että jakaa suomalaisten rahoja pitkin eurooppaa ja on ajamassa suomea ennen näkemättömään velka-ahdinkoon.- paskaseol
Paavo Liponen oli poliitikkona täysi paska, tyhmempi kuin maalaishoron vanha tamppooni....tai siten hän oli synnynnäiden rikollinen valtion johdossa.
- wwqzxa<
Mistä näitä RUOTSITTAJIA piisaa ensin Lipponen ja nyt Urpilainen , molemmat HUIJAA äänestäjiään !
Kalastellaan äänet sitten aletaan homostelemaan=ruotsitus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672