ylenpalttinen seksi tekee kaikkein herkimmille ihmisille - tälläkin sivustolla! Helpompaa on luetella, missä ei. Vähän kun hiirtä liikutat, ryntää vähäpukeinen nainen keskelle näkökenttää. Ja taas joku sekoaa ja alkaa siinä seisotellessa laukoa mitä sylki suuhun tuo.
Eikun Jutat vain mielessä, puhuivat ne mitä sattuvat, perusteluja ei tarvita, ne kyllä löytyvät - sieltä. Näillä eväillä sitä onkin menty jo hyvän matkaa... mihin, on sitten eri asia. Täällähän ei hävyttömyyksien huutelu johda sanktioihin. Ja isoraha kerää potin!
Maailma pelastuu, kunhan saadaan Suomi ja muut Euroopan pikku maat liittovaltioksi isojen alle - tästä näkökulmasta katsoen Suomi on se varsinainen murheenkryyni, koska pärjää inhottavan hyvin. Mutta kyllä Suomikin saadaan koukkuun, kunhan saadaan se kunnolla ylivelkaiseksi ja sitä kautta myöntymään kaikkeen sitouttamiseen.
Itsenäisyys - no joo, sehän on jo melkein mennyt ja kun Suomi kuuluu pysyvästi liittovaltioon, koko EU on suomalaisille itsenäisyysasia! Kansan vaikutusmahdollisuudet menivät, mutta siniristilippuahan varmaankin vielä saa heiluttaa - vai saako?
Tilanne kertoo kansan tilasta
2
<50
Vastaukset
- kysyjä.
suomella menee hyvin kun euroopalla menee hyvin. kun euroopalla menee huonosti, niin suomella menee vielä huonommin. kun finassikriisi iski päälle niin euroopan maista se iski pahiten juuri suomeen.
miksikö? no siksi että kun muu maailma menee lamaan niin ulkomaankaupasta riippuvainen suomi on silloin kaulaa myöten nesteessä. esim juuri tuon finassikriisin aikana suomen bkt putosi kahdeksan prosentti yhden vuoden 2009 aikana ja vienti väheni viidenneksen.
ps. mene pummi töihin.- eli sen, mitä
juuri tulin tekemästä, menisin taas tekemään, neljältä loppuivat työt tältä päivältä - hullu saa olla, kunhan ei työhullu, sanotaan.
Niin siitä Suomen riippuvaisuudesta ulkomaankauppaan, sillä avustusmäärällä olisi vain aika lailla jo vaikka subventoinut kotimaisia yrityksiä, meinaan kymmenet miljardithan tässä tulevat lopulta olemaan hintana. Kyllä siinä kahdeksan prosenttia olisi kiritty jo aika päiviä sitten ja hyvän matkaa kasvuakin.
Ja ihan nimittelemättä, olet tainnut sinäkin sitä hiirtä liikutella ristiin rastiin ja tuijotella noita kuumentavia tytönkuvia, kun ei ehkä ihan tolkkua ole ainakaan viimeistä merkkiä myöten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2895445- 705026
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484136- 513830
- 413458
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo883116Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv692972- 402144
- 442081
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272078