Suomi imetään kuiviin,

Suomessa on ollut taantuma jo pidemmän aikaa.Omalla alalla teollisuudessa jo viides vuosi menossa,kun töitä on vain pätkissä hiukan.Ja aina pahenee.suomi on kohta imetty täysin kuiviin,ja kuka sitten auttaa,vai muiden lupaamat ns.takuut??
Alkaa usko mennä jo.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samoin imetään kapo. Pakko imeä kun eienään seiso. Näin on näreet????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takuista apuko ? kirjoitti:

Suomessa on ollut taantuma jo pidemmän aikaa.Omalla alalla teollisuudessa jo viides vuosi menossa,kun töitä on vain pätkissä hiukan.Ja aina pahenee.suomi on kohta imetty täysin kuiviin,ja kuka sitten auttaa,vai muiden lupaamat ns.takuut??
Alkaa usko mennä jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu