Mulle uskoteltiin lapsena, että äitini isä kuoli kaatuessaan kylpyhuoneessa.
Olen varma, että tämä pahasti alkoholisoitunut isoisäni teki itsemurhan barbituraateilla. Hän oli töissä Peltolassa ja näin ollen pääsi käsiksi kaikkiin mahdollisiin myrkkyihin.
Barbeja on tänä päivänä aivan turha haikailla, tavallisen ihmisen.
Olen varma, että tämä pahasti alkoholisoitunut isoisäni teki itsemurhan barbituraateilla. Hän oli töissä Peltolassa ja näin ollen pääsi käsiksi kaikkiin mahdollisiin myrkkyihin.
Barbeja on tänä päivänä aivan turha haikailla, tavallisen ihmisen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikset sää voi mennä töihin?
En tiedä kumpi on pahempaa saman nikin käyttö,
vai täällä lonniminen vuodesta toiseen ...
Juo nyt sitä Lidlin kaljaa ja pistä kuvii taas nettiin,
kun ketään ei kiinnosta.
Oot muutenkin säälittävä menetettyjen luottotietojes ja OYS:ssista saatujen itsemurhalappujen kanssa..Todellinen ihminen tekis ja olis jo tehnyt.
Susta kerta oo mihinkään niin tekisit nyt mul sen palveluksen et kusissit muuntajaan.
Kyl sul joku vaiva on mut ei se oo masennus...
Ai niin terrorisoit joka palstaa kun sul olis aina jotain asiaa,
mut ei koskaan mitään sanottavaa.
Mikset vain hyppää yli, kun kirjoittaja on 'Kylmät kädet' ?
Pikemminkin teen sinulle siis palveluksen, käyttäessäni aina samaa nimimerkkiä, joten voit kätevästi kiertää kirjoitukseni (paitsi nimimerkilläni pilailijat monesti kirjoittavat sen väärin, joten tunnistat siitä, ettei se ole meikäläisen kirjoittama).
onko sinulla tositteita. Alkoholistit tekevät harvoin itsemurhaa. He pakenevat ongelmiaa viinaan. He kyllä kaatuessaan saavat sitten kohtalokkaita vammoja.
Ei muuntajaan kusemisesta välttämättä saa edes sähköiskua.