keskiyö

mummo kaksi kertaa

mummo kaksi kertaa, ihania lapsenlapsia. Mutta omassa elämässä yksinäistä muuten. Löytyykö vielä kuuntelijaa, sydänystävää, etelän aurinkoa, kaikist näistä pitäisin. Miten työ? Kiittäen odottelen vastaustasi.

3

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      näen ympäriläsi 7 miestä. yksi heistä on huonoluonteinen ja epärehellinen, mutta hänet sinä olet jo nitistänyt mielestäsi kuin itikan.
      ja on sinulla myös joku, kehen olet mieltynyt. toiveesi hänen suhteensa sinä peitätä itseltäsi, luulet ettei sinulla ole mahdollisuuksia hänen suhteensa. mutta sinulla on!

      mutta mikä estää sinua liikkumasta, et sinä aina lapsia hoida? mikset mene sinne missä on tapahtumia? nyt kesällä on viimeinkin mentävä ulos ja laitettava itsensä nätiksi. pois se matalapaine mielestä, nyt on mentävä ulos.

      naisia en vierelläsi näe, ainoastaan miestuttavia tai muuten miehiä.
      joidenkin väärinkäsitysten kautta sinä saat yhteyden tähän mieheen, jota ajattelet. ja sinä saat itsellesi kumppanin, ihan varmasti. hän on niin sydänystäväsi, kuin rakkaasikin.

      matkaonnea on myös, mutta niistä ajoista en opaa puhua. sinulla on oikeastaan joka puolella hyvää tuuria, erottelematta niitä asioita toisistaan.

      t. Keskiyö

      • mummo kaksi kertaa

        No, johan jotain että 7 miestä, tuntuu aika uskomattomalta. odotellaan. Matkalla tnoin 4 v sitten tapasin yhden ulkom. miehen mutta aika nuori ( 40 v.)minulle . Ei olla pidetty yhteyttä mutta joskus mielessä pyörähtää. Ei minulla kyllä muita miehiä ole ollut mielessä. Nythän tässä ihan hämmentyy.


      • mummo kaksi kertaa kirjoitti:

        No, johan jotain että 7 miestä, tuntuu aika uskomattomalta. odotellaan. Matkalla tnoin 4 v sitten tapasin yhden ulkom. miehen mutta aika nuori ( 40 v.)minulle . Ei olla pidetty yhteyttä mutta joskus mielessä pyörähtää. Ei minulla kyllä muita miehiä ole ollut mielessä. Nythän tässä ihan hämmentyy.

        Hei

        vakkei sinulla suhteita olisikaan, sinä kuitenkin tunnet paljon miehiä. tunnethan sinä muutenkin ihmisiä sietä ja täältä!

        ehkä et sähkötä sellaista valoa ympärillesi, että elämääsi mahtuisi mies. sitä eivät monet välttämättä tiedä. kyllä yksinäinen mies tarttuu matoseen, jos huomaa että sellainen on liikkeellä.

        mutta en usko että sinun täytyy ulkomaille asti lähteä miestä tapaamaan. mietipä huviksesi kuinka monta miestä näet päivän aikana. sitten voit miettiä ketkä voisivat olla sinun tyyppiäsi, edes jotonkin.
        tämä mies voi olla tätänykyä hieman allapäin, johtuen hänen yksinäisyydestään.

        t. Keskiyö


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      62
      6913
    2. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      231
      5734
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      71
      4536
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      106
      3782
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      73
      2941
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      66
      2907
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      118
      2613
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      23
      2066
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      62
      1927
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      255
      1831
    Aihe