Vaadin äänestäjänä, että KAIKKI rikoksiin syyllistyneet kuten mm. lahjusten vastaanottajat ja rattijuopot sekä KHO:n tuomioita jo aikaisemmin arvostelleet eivät osallistu enää valiokuntatyöhön eivätkä äänestä lakialoitteista vaan jäävävät itsensä, joihin jäävejä ovat.
Muutos eduskuntatyöhön
luottamus meni
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Valtapuolueiden edustajathan ovat moisen yläpuolella,se koskee vain arvostelevia puolueita !
Katsokaa kokoomuksen tovereita yksikään ei ole lähtenyt viroistaan.
Näin, muita rikollisia kansanedustajia eivät näytä samat säännöt koskevan. Kokoomuksessakin on muutamia tuomittuja ja syytettyjä ja ovat sitten suuna päänä tuomitsemassa toisia. Ja mitäs väliä sillä, jos Halla-Aho on ennen kansanedustajaksi valitsemista kirjoittanut omia mielipiteitään Islamista. Niitä kirjoitutkisa löytyy muiltakin.
Joo, eräskin puolustusvaliokunnan erikoismies 1v 3 kk ehdollisella linnatuomiolla virkamiehen lahjonnan otosta.
Onko hän jäävi kun äänestetään vaikkapa laista koskien virkamiehen lahjomisesta annettavaa tuomiota? Onko?
Tai se törkeän rattiojuoppotuomion saanut vasurinainen äänestää tai äänesti jo rattijuopumispromillerajan alentamisesta.
Mitenkähän muuten äänesti?!
hyvä ehdotus. Kuka aloittaisi tekemään tätä listaa?