Euroalueen talouskriisi

EI KIINNOSTANUT KANSANEDUSTAJIA ! Kerrassaan hämmästyttävää!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitähän on jo jauhettu iät ja ajat. Ketä se nyt enää kiinnostaa? Eiköhän tuo euroalueen kriisi hoitune tuossa omalla painollaan.

Siinä on vain kaksi vaihtoehtoa. Eu hajoaa tai sitten nämä tukisysteemit alkavat jossain vaiheessa purra ja alamme pikkuhiljaa nousta ylös suosta.

Antaa noiden viisaampien hoidella tukiasioita, jos he nyt ovat viisaampia kuin näillä palstoilla räksyttävä kansa.

Ehkä olisi kuitenkin viisasta jossain vaiheessa Suomen kieltäytyä allekirjoittamasta takuusopimuksia. Olisihan se hauska nähdä, minkälaisen äjäyksen se antaisi noille isoille eurovaltioille.

Äänestä

mutta nuo kaksi eivät periksi anna, vain maamme, lapsista ns. vaariin saavat kärsiä lopunikäänsä heidän työntämisiensä Suomen rahoja muualle kuin maahamme!

Tajuatteko te ylleensäkkään tuota hommaa???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*((* kirjoitti:

EI KIINNOSTANUT KANSANEDUSTAJIA ! Kerrassaan hämmästyttävää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu