Keskiyölle

Pieni kauha

Elämässäni on kaksi miestä, joista en ole varma mitä ajatella. Miksi he käyttäytyvät niin kuin käyttäytyvät? Mitä he minusta loppujen lopuksi haluavat? Miten suhteeni heihin jatkuu, miten minun kannattaisi heidän kanssaan menetellä? Olen nähnyt heistä molemmista unta. Yrittävätkö unet kertoa minulle jotakin?

Muutenkin minulla on paljon kysymysmerkkejä elämässäni, voisitko neuvoa mitä kysymystä lähtisin ensimmäiseksi ratkomaan tai mihin tulisi kiinnittää erityistä huomiota tässä vaiheessa?

4

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      kyllä unia kannattaa tutkia, mutta muista että ne ovat usein käänteisiä.

      näen sinut reissussa miehen kanssa ja teille on tullut riitaa, kumpikin mököttää.
      olet sisimmissäsi iloinen lapsi ja uskot viattomaan rehellisyyteen. siksi sinusta pidetäänkin. taidat olla suosittu ihminen.

      olet irrottautunut toisen naisen vaikutusvallasta, hän voisi olla äitisi. tällä naisella oli paljon valtaa sinuun ennen.
      sen asian kanssa olet joutumaan tekemään paljon töitä, siinä tapahtui jotakin ratkaisevaa ja samalla sinun aikuistumista.

      en usko sinun osaavan itse päättää kumpi mies on parempi, sillä pidät molemmista. ehkä miesten oma käyttäytyminen näyttää sinulle, mihin vaa'an kallistaa.
      minusta sinä olet jotenkin odotuslistalla. mahdollisesti joku on poistunut elämästäsi ja asioiden selvittely katkesi kesken.

      minusta sinä olet vielä raaka omena, joka tarvitsee vielä vettä ja aurinkoa kypsyäkseen täyteen mittaansa.
      kiinnitä huomiotasi kaikkiin niihin seikkoihin, joihin olet sitoutunut. katso suurennuslasilla onko sitoutumisesi aitoa ja voitko tosiaankin seisoa asioiden takana ja puolustaa niitä.

      t. Keskiyö

    • Pieni kauha

      Suuri kiitos vastauksestasi! Olin ällikällä lyöty, kun mainitsit äidistäni, vaikka en mitään siitä kysynytkään. Itse arvelen, että odotuslista-aihe voisi liittyä samaan ratkaisevaan tapahtumaan? Pitäisikö minun ottaa yhteyttä kyseiseen henkilöön, jonka koen siinä samassa tohinassa poistuneen elämästäni vai aiheuttaako se vain turhaan surua tai muuta kielteistä? Toisaalta myös näistä mainitsemistani miehistä toisen kanssa yritän loitontua ja asiat ovat kesken hänenkin kanssaan.

      Entä tämä toinen, kaukaa tullut hurmaava mies? Tunnen hänen kanssaan tiettyä taikaa ja yhteyttä. Miksi oikein kohtasimmekaan ja mitä toisillemme merkitsemme?

    • Hei

      miksei toinen voisi ottaa sinuun yhteyttä aivan yhtä hyvin? minä en sinuna ryntäisi vielä yhtään mihinkään.

      toinen näistä kysymistäsi miehistä tulee käyttäytymään sillä tavalla, että sinua inhottaa. eli voit viheltää pelin sitten poikki, jos niin haluat.
      niinpä, ja toisaalta jokainen on ansainnut uuden mahdollisuuden, onhan sekin sanonta.......

      mutta kotiisi tulee onni, kunhan sieltä on raivattu tuo häiriötekijä pois. näen miehen kävelevän sieltä ulos. mutta se ei välttämättä tarkoita, että se nyt olisi tämä ns. exäsi. sillä näkeminen on usein myös kuvainnollista, ei aina aivan kirjaimellista. sen voi tulkita niinkin, että sinun sydämestäsi kävellään ulos.
      mutta sen eteen sinun ei tarvitse tehdä mitään, se tapahtuu kumminkin.

      kaukaa tullut mies on ehkä joissakin asioissa hieman naiivi, kunhan puhut hänen kanssaan syvempiä. mielipiteet voivat erota kovastikin omistasi.
      mutta onhan sinulla kaikki aika maailmassa! älä kiirehdi, jatka vain ihan omaan tavalliseen tapaasi.
      tietenkin te kohtasitte kohtalon niin tahtoessa.

      t. Keskiyö

    • Pieni kauha

      Kiitos jälleen, mutta jäin miettimään kumman miehen käytös inhottaa... senkö, joka on ollut häiriötekijä ja jolta yritän elämää rauhoittaa, vai kaukaa tulleen..? Vai onko kaukaa tullutkin häiriötekijä loppujen lopuksi... että puhutko hänestä lähes koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      56
      5735
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      75
      2902
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      21
      2137
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      1925
    5. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      161
      1829
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1818
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1548
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1172
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1171
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      69
      996
    Aihe