Pakolaisia Yläsavoon? Idioottimaista.

Kun ei edes omista nuorista ja vanhuksista pystytä huolehtimaan ja maantiet repalehtaa jne.

Vielä työhaluttomia islaminuskoisia afgaaneja tänne.

Monikulttuurisuus ruokkii rasismia-sitä kunnanisät Kiuruvettä lukuunottamatta haluaa.

Huolehtikaa mummojen oloista ja terveydenhuollosta ja sitten vasta pakolaisiaja tekemistä piisaa homekouluissa ja päiväkodeissa.

Jos joku halajaa tänne pakolaisia niin lääkitystä lisää.
8225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kepuhan kokoomuksen apupuolueena aloitti tämän veronmaksajien piikin liituraitahuijareille ulkomailla.Omasta maasta ja sen kansalaisista ei välitetä paskan vertaa.Kunhan vaan kapitalistin rikastuminen jatkuu.Miksi kansa ei vaaleissa näytä tahtoaan?

Äänestä

kepuloiset haluaa mustia loimittajia eukoilleen. Sukusiitoksen uhatessa tarvitaan mustaa meisseliä.

Äänestä
  • Eikös ne kouluta Peltosalmella myös seminologeiksi?

    Äänestä

Eiköhän se ole noi vasemmistorotat ketkä haluaa Suomen "monikulttuurisuttaa" islamisteilla, romanikerjäläisillä, hiv tartunnan saaneilla mustilla afrikkalaisilla jne..

Kun tänne otetaan turbaanipäisiä musulmaaneja niin sitten ne ovat vaatimassa moskeijaa niiku Kajaanissa tapahtui. Sitten oma muslimien päiväkoti, hautausmaa jne.. Ei meillä ole varaa moiseen. Oma kansa ensin!

Äänestä
  • Kiuruveden suuntaan suuri kiitos omasta sekä asuinympäristöni puolesta!Oma k-hallitus teki käsittämättömän typerän päätöksen ympäristön pilaamisesta mutta onneksi sitä ei nyt tapahdukaan,toistaiseksi.
    Pidän kylläkin todennäköisenä sitä,että asiasta pidetään niin monta kokousta,kunnes taas tulee päätös ottaa "pako"laisia,eli Kiuruvetisten järkipäätös antoi meille vain hetken lisäaikaa nauttia miellyttävästä elinympäristöstämme.

    Äänestä

Hyvä Kiuruvesi ja myös kommentista kotouttamis ohjelma.
Ei todellakaan ylä-savoon 3 vuodeksi elätettäväksi pakolaisia.

Äänestä
  • Elätetäänhän me kepulaisiakin,miksi ei pakolaisia?

    Äänestä

pakoloiset ovat maamme rikkaus! haluan lisää mamuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksajat ry kirjoitti:

Kun ei edes omista nuorista ja vanhuksista pystytä huolehtimaan ja maantiet repalehtaa jne.

Vielä työhaluttomia islaminuskoisia afgaaneja tänne.

Monikulttuurisuus ruokkii rasismia-sitä kunnanisät Kiuruvettä lukuunottamatta haluaa.

Huolehtikaa mummojen oloista ja terveydenhuollosta ja sitten vasta pakolaisiaja tekemistä piisaa homekouluissa ja päiväkodeissa.

Jos joku halajaa tänne pakolaisia niin lääkitystä lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu