Mitä on tapahtunut?
Miksei hän ota yhteyttä eikä vastaa viesteihini vaikka vielä viime viikonloppuna kaipasi luokseen?
Tapaammeko enää, ja jos, niin missä merkeissä?
Miten saan elämäni taas järjestykseen?
Pasmat sekaisin ja sydän särkynyt.
Keskiyö!
1
<50
Vastaukset
Hei
no voi sinua, et saa laittaa koko elämääsi yhden kortin varaan!
sydämesi on pakahtua, sillä et ole vähään aikaan kokenut tällaisia vahvoja tunteita.
mutta näkisin takanasi myös särkyyntyneen avioliiton, liiton kuitenkin. mutta sen kivut sinä olet työllistänyt ja olet selvinnyt kuiville.
nyt toivot uutta mahdollisuutta, aivan kuin morsiuskimppu olisi jo valmiina käsissäsi. näen tämän miehen miettivän pää roikkuen. hän miettii myös asumisasioitaan, hänellä taitaa olla huolia asuntonsa puolesta. stressi hänellä on joka tapauksessa.
näen tässä pariskunnan, joka asuu vielä paremmassa asunnossa, kuin kumpikaan koskaan ennen. yhdessä he saavat paljon aikaan.
nyt en kuule osaa sanoa, onko kysymyksessä sama mies, vaiko toinen. tämä kirjahyllyä rakentava mies on se, jonka kanssa sinä sen asunnon hommaat.
mies pitää puisista vaaleista huonekaluista.
ja lukemisesta.
päästä nyt vain irti, sillä elämäsi kulkee eteenpäin joka tapauksessa. et saa koskaan laittaa koko hyvinvointiasi vain yhdestä seikasta riippuvaiseksi. sillä tavalla sinä tuhoat monta pientä hyvää asiaa elämässäsi.
opettele vähän rennommaksi ja heitä toiveesi enkelille. sitten päästät irti ja odotat, näet sitten mitä tulee tapahtuman. se ei aina ole sinun käsissäsi, se kohtalo.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672