Nauran edelleen ihan sikana

en man

näille parille "ei soiniWätykselle",jotka pitävät palstalla roikkumista päätyönään.

He ovat niin herkkiä poikia,että eivät kestä toduuden kertomista itsestään - mutta minkäs totuudelle voi.

Sillä kaverithan ovat yksinäisiä nettiriippuvaisia,jotka ovat siis jääneet päästään kiinni persupalstaan,näin siis voi todella käydä - he ovat siitä eläviä todisteita.

Kovasti haukkuvat nyt Halla-ahoa,eivätkä tajua että hänellä menee joka tapauksessa paljon paremmin kuin näillä "ei soiniWätyksillä",joilla ei todellakaan mene hyvin - sen todistaa juuri se että he vaan soittavat suutaan palstalla,eivät muuhun pysty.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sääli nyt

      Lasolidemuja? Lasoli pehmittänyt aivonrippeet!

    • hohohohooh

      Ainakin näille ammattityöttömille punikeille saa nauraa aina - juuri punikkejahan ottaa päähän Halla-aho.

    • Ensin omat ongelmat

      Minä ainakin kannatan vasemmisto vahvasti, koska olen tavallinen duunari. Mutta maahanmuuttokriittinen olen hyvinkin paljon. Jos minusta olisi kiinni. Yhtään ei tänne otettaisi pakolaisia.

      • Ensin omat ongelmat.

        vasemmistoa, siis.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe