Jutta Urpilainen, Suomen pitää tukea eniten velkaantuneita!!!

-ahaa-

Jutta Urpilaisen sanoma, että Suomen PITÄÄ tukea eniten velkaantuneita maita saa ihokarvat pystyyn monella suomalaisella. Eikö Jutta ymmärrä tai eikö hän halua ymmärtää, että ei pienellä Suomella ole niitä muskeleita joita koko maailman auttamiseen tarvitaan. Kuka tulee ja auttaa meitä suomalaisia sitten kun lappu on meidän luukulla, ja rahat on LOPPU? Luultavasti me saamme selviytyä itse siinä tilanteessa parhaalla mahdollisella tavalla, nälkävyötä kiristämällä.
- Olisiko sittenkin kaikkien osallisten oman edun kannalta parasta panna veronkanto toimimaan näissä ns. kriisimaissa, sillä luultavasti harmaa talous ja veronkannon toimimattomuus on kaikkien ongelmien takana?

http://svenska.yle.fi/artikel/2012/06/13/urpilainen-finland-maste-stoda-de-mest-skulddrabbade

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kooveeplus

      "...luultavasti harmaa talous ja veronkannon toimimattomuus on kaikkien ongelmien takana? "

      Se voi tietenkin olla myös tarkoituksellinen manööveri kansallisvaltion alas ajamiseksi ja liittovaltion luomiseksi, kun valtio on heikoimmillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1954
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      919
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      863
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      736
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      722
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      704
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      678
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      656
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      78
      656
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      204
      647
    Aihe