Elop on flop

Tästä alkaa Nokian ja Suomen historiallinen alasajo. Se on varmaa, sanokaa minun sanoneen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se oli Jorma Ollialan vika, kun Nokialla meni noin, kun Ollilla ei ymmärtänny missä mennään jo 2005 silloin olis pitänny tajuta mikä on tilanne, eikä ottaa väkiä sisälle sillä vauhdilla, ja tuote uudistus jäi hako tielle. Ollila on hyvä puhumaan, mutta sitä ei kannatte uskoa suuresti.

Samoin kävi kännykkälatureiten tekoakin, kun hän möi sen Wallenbergille niin hän lakkautti heti Kemijärven tehtaan 850 lähti.

Ei ollila osaa johtaa firmaa, kun menee huonosti, sillä ei ole peli silmää. Jorma nautti vaan paksusta tilipussista muuhun hänestä ei ollu.
Nyt Shellis käy samoin, mutta Shell on raaka-ainen yritys, siellä ei kovin päätä kannatte vaivata, niin kauan kun autot suurin osasta käy bensalla ja dieselillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


flopflop kirjoitti:

Tästä alkaa Nokian ja Suomen historiallinen alasajo. Se on varmaa, sanokaa minun sanoneen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu