Tästä alkaa Nokian ja Suomen historiallinen alasajo. Se on varmaa, sanokaa minun sanoneen.
Elop on flop
flopflop
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Se oli Jorma Ollialan vika, kun Nokialla meni noin, kun Ollilla ei ymmärtänny missä mennään jo 2005 silloin olis pitänny tajuta mikä on tilanne, eikä ottaa väkiä sisälle sillä vauhdilla, ja tuote uudistus jäi hako tielle. Ollila on hyvä puhumaan, mutta sitä ei kannatte uskoa suuresti.
Samoin kävi kännykkälatureiten tekoakin, kun hän möi sen Wallenbergille niin hän lakkautti heti Kemijärven tehtaan 850 lähti.
Ei ollila osaa johtaa firmaa, kun menee huonosti, sillä ei ole peli silmää. Jorma nautti vaan paksusta tilipussista muuhun hänestä ei ollu.
Nyt Shellis käy samoin, mutta Shell on raaka-ainen yritys, siellä ei kovin päätä kannatte vaivata, niin kauan kun autot suurin osasta käy bensalla ja dieselillä.