Ilmoitti eronneensa Suomen Sisusta. On se kumma, kun persut toimivat tasan tarkkaan kuten muut puolueet ja lehdistö haluavat.
Suomen Sisusta sen verran ettei koko Sisua vissiin enää ole olemassakaan. Olemassaolonsa aikana yhdistys oli vain lapsellisten sivaripoikien teekerho.
Eerolakin taipui kuin pajunvitsa
9
161
Vastaukset
- Kesäjuhlastriptease
Takinkäännön mestaripuolue teki sen taas. Ensin kailotetaan joka käänteessä Suomen Sisun touhujen olevan täysin normaalia kansalaistoimintaa. Kun sitten halutaan edetä uralla, tuleekin vetelät housuun eikä uskalleta olla julkisesti sitä mitä ollaan. Tällaisten veivarien touhut herättävät enää korkeintaan myötähäpeää.
- Läkerol Oululainen
Kuka oli edellinen suuri Suomen Sisun palveluksesta vetäytynyt? Perussuomalaisten lehden päätoimittajako?
- persujäsen Kymi
Möläyttikö Halla-Aho tahallaan Eerolan olevan suosikkinsa hallintovaliokunnan puheenjohtajaksi. Möläytyksellään hän torppasi Eerolan mahdollisuudet.
- tanssi auttaa
Kyllä Eerolan tanssiesitys hoitaa hänet ykkössijalle persuäänestyksessä. Pääseeköhän esiintymään myös muille ryhmille ?
Suomen Sisun puheenjohtajana näyttää olevan NAINEN.
- VÄHÄN RYHTIÄ PLIIS
NIIN ON SE KUMMA ETTÄ SOSIAALIDEMOKRAATIT MÄÄRÄÄVÄT TÄSSÄ MAASSA KUKA SAA KUULUA MIHINKIN YHDISTYKSEEN ?
HALOO HALOO- Heikki Halosta
Tietenkin SDP määrää, että kovat kundit kuuluvat Demokraattisiin lakimiehiin eikä mihinkään Suomen Sisuun tai Kokoomuksen Nuorten Liittoon.
- Risto Ryhdikäs
Onko Eerolakin siviilipalvelusmies? No ainakin hänellä on sellainen poninhäntä kuin Vihreän liikkeen normikannattajalla.
Eerola saisi leikata lettinsä ja olla niin kuin muutkin miehet, aikuistua, ja lopettaa softaamisen Suomen Sisussa. - karaokea pöydällä
Pojat ovat saattaneet kasvaa ja varttua vähän miehekkäimmiksi, joten nyt saattaa jo kiinnostaa karaoken laulaminen.
Varsinkin karhujen suosimissa keskikaljabaareissa voi laulaa karaokea pöydällä ilman paitaa ja esitellä samalla maha- ja rintakarvojaan, jos sellaista kasvustoa sattuu rehottamaan pullean navan ympärillä.
Kansanedustaja Hakkarainen tietää näistä paikoista enemmän, ja hänellähän on hyvä suhteet myös nahkamiesten moottoripyöräjengeihin.
Hyvässä miesseurassa siis tämäkin toiminta!
Todella upeeta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827