Työväenliike

avarakatsanto evp

vuonna 1999;

Koira vetää viimeisiään. Dobermann - Pontus - kiskoo perheenisän aamuyöstä ylös eteisen lattialta. Isäntä makaa maassa mutta dobermann ei anna periksi. Koira murisee - mutta ei vahingossakaa nappase isäntää hampaillaan lihasta vaan tarkasti ainoastaan hihansta - ja kiskoo rötköttävää paskaa ylös. Koira ulisee, se murisee. Koira on ihan paskana. Miksi isäntä haisee tuolta ja miksi se makaa tuossa?

Sitten tulee akka paikalle ja sanoo, että vittu ole nyt hiljaa. kaikki herää; koira huutaa ja lapset herää. Makaa siinä mutta pidä lärves kiinni.

Tätä se on elämä; tätä on olla sosialisti. Sosiaalidemokraatti. puolueen jäsen. Kukaan ei ymmärrä vuonna 2012 paitsi kissa; se makaa jaloissa.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1954
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        28
        919
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        863
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        259
        736
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        64
        722
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        10
        704
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        678
      8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        656
      9. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        78
        656
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        204
        647
      Aihe