Pimperrrokarvoista !1 +kainalo

bb

Sunnuntaina alkaa viikon kestävä ratsastusleiri ja haluan olla sielä siistittynä.
Miten kannattaa tehdä?

1. Epiloin bikinirajan perjantai-iltana ja kestän sen jääätävän tuskan, mutta ei karvoja leirillä!

2. Sheivaan (su-aamu) ja kestän sitä ihanaa pistelevää sänkeä koko leirin joka kasvaa vaan.. mutten kärsi kipua sheivatessa!

Sitten mietin myös miten kainaloitten kans kannattas tehdä.....

a) Kestäen hirveää kipua epiloin ne (sillon pe-ilta) ja olen koko leirin ilman ongelmia

vai

b) Sheivaan sunnuntaina sekä otan terät mukaan leirille ja alan säätämään sitten siellä niitten kanssa.. mutta taaskin, ilman kipua!

sitten kysyn vielä:
Kauanko iho on ärtynyt epiloinnin jälkeen?
Miten sitä voi lievittää?

HOX! Ratsastaessa tekee mieli välillä ihan muutenkin vain amputoida koko alakerta, niin kuvitelkaa siihen vielä kipeä sänki..
En pelkää epilointia, yksi aamu kokeilin tuota epilaattoria jalkoihin ja itseasiassa, tykkäsin siitä kivusta. Se oli enemmänkin sellaista kutittelua kuin nipistelyä. Minulla on korkea kipukynnys.

Asiallisist vastauksist kiittelee sit 14v tytsy jol on 70C kiinteet rinnat ja timmi kroppa ja treenattu iso perse! (;(;(;;

1

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ibselah nnn

      Lankean ansaan ja vastaan, olenhan Pera 53-v. ;)))
      Jos kerran voit epiloida niin tietysti sit käytä sitä :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      179
      3655
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      68
      2096
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1288
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1094
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1000
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe