" .....Vesa Salmisen surkuhupaisaisassa yleisönosastovuodatuksessa Kymen Sanomissa oli pöksyissä kintuissa itse teossa jääneen syyllisen typerä jälkiselvittelyn maku. "........." eivätkä aina hädän keskellä sanomalehtien mielipideosastolle ilmestyvät muutaman demarin kirjoittamat selittelyt ole uskottavia."
Harald lataa täysillä Salmisen harjoittamaa ns. avointa politiikkaa, johon ei toivota suuren yleisön kriittisiä kommentteja ja keskustelua. Salmisen taanoiset palkankorotuspuheet saivat täystyrmäyksen kansalta ja myös silloin hän selitteli selittämistään, kuinka ansaittuja ne olisivat olleet. Hän ei kunnioita pätkän vertaa moraalia ja poliittinen pelisilmä on täysin olematon. Jos sitä pelisilmää olisi niin hän ei joutuisi jatkuvien myrskyjen keskelle etsimään itselleen suojaa milloin mistäkin paikasta ja ne suojat hän löytää haukkumalla muita ajojahdista, eikä vahingossakaan yritä ottaa mitään vastuuta tekemisistään. Muita on niin helppo syytellä.
Tämä on sitä demareiden vastuuntuntoa ja ylimielisyyttä muita kohtaan.
Nyt kyllä Salminen suuttuu Haraldin tekstistä
Etanaisäntä Porvoost
2
83
Vastaukset
- Salminen ulos äkkiä
Salmisen dynastia on saanut paljon pahaa aikaan.
- Pöksyt kintuissa
Eiköhän Salminen ilmesty taas moittimaan ja heristelemään sormeaan, että hyi hyi tuollaista kielenkäyttöä ja juurikorven papparaiset tälläkertaa vauhdissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2063786Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.962192Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311234
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621216- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???447978