Espanja, Italia ja Kroatia voivat kaikki päätyä 5 pisteeseen, jos Italia voittaa Irlannin sekä Espanja ja Kroatia pelaavat tasan viimeisellä kierroksella.
Espanja ja kroatia pystyvät pelaamaan Italian ulos kisoista, jos pelaavat 2-2 tai sitä suuremman tasapelin!! Tällöin kaikilla on 5 pistettä, keskinäisten pelien maaliero on sama , mutta Espanjalla ja Kroatialla on enemmän tehtyjä maaleja keskinäisissä peleissä.
Käykö Italialle samoin kuin 8 vuotta sitten, jolloin Tanska ja Ruotsi pelasivat päätöskierroksella 2-2 ja lähettivät Italian laulukuoroon ?
Jos Espanja ja Kroatia pelaavat 0-0, Italialle riitttää jatkoonpääsyyn mikä tahansa voitti Irlannista.---> Italia ja Espanja jatkoon
Jos Espanja ja Kroatia pelaavat 1-1, Italialle riittää jatkoonpääsyyn kaikki muut vähintään 2 maalin voitot, paitsi 2-0 ei riitä!
3-1 voitolla kaiketi uefan rankingpisteiden perusteilla.?
Lohko C , en usko sopuun
15
129
Vastaukset
- rauli2
Bookkerit ovat huomioineet tämän mahdollisuuden, koska tasapelin kerroin on 2,5:n paikkeilla kautta linjan!! Keskiarvon ollessa tällä hetkellä 2,68 et sillei hei!
- S-Kyösti (aito)
Kertoimet näyttää kylläkin olevan kolmen molemmin puolin. Löin juuri neljän kertoimella Skybetillä.
- rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
S-Kyösti (aito) kirjoitti:
Kertoimet näyttää kylläkin olevan kolmen molemmin puolin. Löin juuri neljän kertoimella Skybetillä.
Nyt jäi feikki Kyösti kiinni! Kyöstillähän ei ole tiliä kuin veikkauksella. Kyösti on uskollinen veikkauksen rahoittaja.
- herätys
kroatia - espanja
pistetään jokainen valoja päälle vähän niin eiköhän siitä espanja aika helpon voiton kerää ja kroatia voi lähteä kotiin päin- rauli2
jaa helpon voiton? ei näitä matseja paperilla pelata hei
- Mister choco
Ai Espanja päästää 2 maalia sopuisasti? Erikoista jos 2-2 tuloksen pelaa tarkoituksella.
Kroatia joutuu kuiteskin ainakin 1 maalin tekemään, lähteekö varovaisesti hakemaan maalia Espanjaa vastaan, vai vähän hyökkäävällä taktiikalla jolloin Espanjan syöttömylly saattaa olla liikaa Kroatialle.
Tässä pitäisi olla valmentajien taktiikat selvillä, jotta voisi laittaa vetoa. - Qe?
Spain-1 100€
- s...................
jos sopua ei pelata ottelut voivat päättyä vaikka näin.
Pelitapa: Tavallinen
Kohde Merkki Kerroin
75Kroatia 1 - Espanja _ _ 2 - - 2,85
80Italia - Irlanti 1 _ _ 2 - - 3,75
Kokonaiskerroin: 10,68
turha naureskella jos rivii menee ohi,sijoituskaan ei ollut kun muutama k. - a........
muutama kopeikka?
- s...................
muutama kyösti,irkut ei anna mitään makaroneille ilmaseksi ja espanjahan on aivan omaa luokkaa halutessaan,espanja-saksa on finaaali jos kaavio antaa myöten.
- Näin käy taas
Kyllä ne pelaa sen 2-2, saa sopupelien luvattu maa Italia taas maistella omaa lääkettään kuten aikaisemminkin.
- Lisään vielä
Ja Italia voittaa Irlannin omassa pelissään 2-1.
- potta
väärin..
- ulkohuussi
Lisään vielä kirjoitti:
Ja Italia voittaa Irlannin omassa pelissään 2-1.
väärin..
- varttivetti
Sanoo mulkku joka ei tiedä vedonlyönnistä yhtään mitään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668