Kannabis

asjdiawej332423

http://vimeo.com/14693765

Tämän dokumentin pitäisi nähdä jokainen ihminen maailmassa, dokumentti perustuu silkkaan faktaan, eikä prässi housuisten silinteri hattuisten miehien omanhyödyn tavoitteluun ja propagandaan.

Katsokaa niin tiedätte tarpeeksi kannabiksesta.

6

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • co blow

      Videon lisäksi ainakin palstan vierestäseuraajan kannattaa lukea sellainen kirja kuin "Kuinka kokaiini valloitti maailman". Vaikka se enimmäkseen keskittyykin nimensä mukaisesti kokaiinikauppaan, se antaa kuitenkin todella paljon tietoa asioiden taustoista erittäin laaja-alaisesti. Siinä hyvää perustietoa ja lukemista, jos on amatööritason huumevalistaja, joka tykkää vain ja ainoastaan kannabiksesta.

    • 2312312312312

      Tämä aihe, kannabis ei liity mitenkään kokaiiniin.

      • co Blow

        Aihealueeseen liittyy, ja se on kieltolaki. Jos ei hermot kestä edes kirjan mainitsemista netissä, niin on huonosti vierestävahtaajan asiatkin.


    • 1231231231223123

      Ja sitä paitsi kokaiini on helvetillistä riippuvuutta aiheuttava jota en suosittelisi edes vihamiehelleni

    • sdfb4444444

      Olen lukenut kyseisen kirjan ja siinä puhutaan juuri siitä että itseasiassa kun verrataan kokaiinin ja alkoholinkäyttäjiä niin heissä on yhtä suuri prosentti ongelmakäyttäjiä kuin kohtuukäyttäjiä. Ihmisen pitää olla aika rikas että saa itselleen ongelman kokaiinista. 80-luvun rocktähdillä oli rahaa vetää sitä liikaa. Sellaisia rahoja ei ole perus duunareilla.

      Kolumbiassa jossa kokaiinia tuotetaan ei ole kokaiiniongelmaa. Vain 1% väestöstä käyttää kokaiinia. Sen sijaan maassa on huomattavan paljon alkoholisteja. Tämä siitä huolimatta että kokaiini on siellä naurettavan halpaa.

      • sdvsdc

        Samoin sitä rahaa oli elokuvatähdillä: Jack Nicholson piti bileitä joissa kokaiinia oli tarjolla kulho kaupalla. Hengissä on tuokin ukko vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      883
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      738
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      613
    5. 39
      608
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      601
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      595
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      493
    Aihe