Kannabis

asjdiawej332423

http://vimeo.com/14693765

Tämän dokumentin pitäisi nähdä jokainen ihminen maailmassa, dokumentti perustuu silkkaan faktaan, eikä prässi housuisten silinteri hattuisten miehien omanhyödyn tavoitteluun ja propagandaan.

Katsokaa niin tiedätte tarpeeksi kannabiksesta.

6

100

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • co blow

      Videon lisäksi ainakin palstan vierestäseuraajan kannattaa lukea sellainen kirja kuin "Kuinka kokaiini valloitti maailman". Vaikka se enimmäkseen keskittyykin nimensä mukaisesti kokaiinikauppaan, se antaa kuitenkin todella paljon tietoa asioiden taustoista erittäin laaja-alaisesti. Siinä hyvää perustietoa ja lukemista, jos on amatööritason huumevalistaja, joka tykkää vain ja ainoastaan kannabiksesta.

    • 2312312312312

      Tämä aihe, kannabis ei liity mitenkään kokaiiniin.

      • co Blow

        Aihealueeseen liittyy, ja se on kieltolaki. Jos ei hermot kestä edes kirjan mainitsemista netissä, niin on huonosti vierestävahtaajan asiatkin.


    • 1231231231223123

      Ja sitä paitsi kokaiini on helvetillistä riippuvuutta aiheuttava jota en suosittelisi edes vihamiehelleni

    • sdfb4444444

      Olen lukenut kyseisen kirjan ja siinä puhutaan juuri siitä että itseasiassa kun verrataan kokaiinin ja alkoholinkäyttäjiä niin heissä on yhtä suuri prosentti ongelmakäyttäjiä kuin kohtuukäyttäjiä. Ihmisen pitää olla aika rikas että saa itselleen ongelman kokaiinista. 80-luvun rocktähdillä oli rahaa vetää sitä liikaa. Sellaisia rahoja ei ole perus duunareilla.

      Kolumbiassa jossa kokaiinia tuotetaan ei ole kokaiiniongelmaa. Vain 1% väestöstä käyttää kokaiinia. Sen sijaan maassa on huomattavan paljon alkoholisteja. Tämä siitä huolimatta että kokaiini on siellä naurettavan halpaa.

      • sdvsdc

        Samoin sitä rahaa oli elokuvatähdillä: Jack Nicholson piti bileitä joissa kokaiinia oli tarjolla kulho kaupalla. Hengissä on tuokin ukko vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe