Sitä vartenko viime sotien

veteraanit taisteliv

Taistelivatko sotaveteraanit sitä varten, että tulevaisuudessa perussuomalainen puolue voi asettaa eduskunnassa hallintovaliokunnan puheenjohtajaksi stripparin? Nyt ei ole kyse siitä, onko strippari valkoihoinen vai minkä värinen vai onko mies tai nainen, mutta strippari kuitenkin.

Eikö strippari voisi jatkaa omissa hommissaan ja jättää hallintovaliokunnan oikeille poliitikoille. Se olisi kunnioittavaa myös sotaveteraanejamme kohtaan.

Toivon ja vetoan tähän strippariin, että hän vetää itse omat johtopäätöksensä ja luopuu ehdokkuudestaan meidän yhteisen isänmaamme perusarvojen vuoksi!

7

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmakin..

      Että demareita johtaa verkkosukka mimmi? Ja sihteerinä homo?

      Ja armeijaa käymätön hurri puolustusministerinä?

    • meitän isämme

      vissiikin sitä varten, että etuskunnassa istuu homoja, tuomittuja rikollisia, siellä lain kunnioitus ja oikeuslaitoksen osaaminen asetetaan kyseenalaiseksi, siellä istuu entisiä laulajia, urheilijoita, ihmisiä joilla ei pitäisi olla mitään tekemistä yhteiskunnan päätöksen teon kanssa ( ei riitä tieto, taito), siellä puolustuksestamme päättää sivarit ja armeijan käymättömät jne
      Suomen eduskunnan jäsenet aiheuttavat monen moista kysymystä ja PS eniten

    • mutta mitkä ongelmat

      Katsotaanpa nyt, onko stripparissa sen verran miestä, että hän osaa tehdä omat johtopäätöksensä. Muuten Pirkko Ruohonen-Lerner joutuu tietenkin vaikuttamaan asiaan, ja sen hän todella osaa. Soinihan ei halua kertoa omaa mielipidettään, sillä hän joutuisi sitten julkisesti taas kääntämään takkiaan.
      Onhan meillä siinä oikea perussuomalainen puolue, mutta mitkä ongelmat?

    • Pirkko auttaa

      Soini on todellinen miljoonaWätys.

    • osaako kukaan vastat

      Tämä on hyvä kysymys, mutta osaako kukaan vastata?

    • Sope Joini

      Koska Jope Ruonansuu imitoi Timo Soinin persoonaa.Ulkoiset olemukset jotakuinkin natsaisivat kohdalleen.

    • tarkkaan funtsasivat

      Olen aivan varma että veteraanit ovat miettineet asiaa perusteellisesti ennen taistelua. Esimerkiksi Tuntemattomasta sotilaasta on poistettu kohtaus joka löytyy Sotaromaanista.

      Kyse on kohtauksesta jossa Lahtinen kuolee:

      Lahtinen: No niin pojat, nyt taistellaan sitten kodin, uskonnon, isänmaan ja perussuomalaisten puolesta.
      Määtä: Mitä sää horiset? SMP tulee ensin.
      Lahtinen: Korjaan, nyt taistellaan sitten kodin, uskonnon, isänmaan ja ensin SMP:n ja sitten vasta perussuomalaisten puolesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      9
      3782
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      211
      3699
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      130
      3382
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3362
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2237
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1788
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1555
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1481
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1343
    Aihe