tietoja kiitos:))

No niin, eli siis onko fretille pakko laittaa implantti?
pitääkö olla juomapullo vai käykö kulho?
kumpi olisi parempi pennun kuljetusboksi, kissankuljetus laatikko vai tilava hamsterinhäkki?
mistä saa fretille raakaruokaa?
kuinka kauan frettiä voi ulkoiluttaa kerrallaan?
osaako fretti uida?

kiitos jo kaikille jotka vaivautuivat vastaamaan:)
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"No niin, eli siis onko fretille pakko laittaa implantti?"

Ei ole pakko, mutta suositeltavaa, koska leikatulle fretillä tulee vissiin helpommin lisämunuaisongelmia.
Fretillä ei voi antaa kiiman jatkua ja jatkua, sille on pakko tehdä jotain.
Uros haisee pahalle jka on aggressiivinen, naaras voi menehtyä kiimaansa.

"pitääkö olla juomapullo vai käykö kulho?"

Yksilöllistä. Meillä pienin mahdollinen "kulho" on pesuvati, ja senkin pitää olla täynnä vettä ettei kaadeta. Juomapullo tästä syystä käytössä =)

"kumpi olisi parempi pennun kuljetusboksi, kissankuljetus laatikko vai tilava hamsterinhäkki?"

Sanoisin kissankuljetuslaatikko.

"mistä saa fretille raakaruokaa?"

Esin täältä
http://kenguruntassu.net/tuotteet.html

"kuinka kauan frettiä voi ulkoiluttaa kerrallaan?"

Yksilöllistä, omat viihtyvät ulkona ehkä 10min, ja siitä ajasta tyttö istuu yli puolet ajasta olkapäillä....

"osaako fretti uida?"

Tähän en osaa vastata, kaikki eivät edes tykkää vedestä, omat "sukeltavat" pesuvadissa, ja kahlaavat siinä jos siellä on tarpeeksi mielenkiintoiisa leluja joita pitää pelastaa.

Äänestä

mun fretti viihtyy ulkona vaikka tunnin! mutta aina en jaksa olla senkaa niin kauaa ulkona:D olen kuitenkin n.30min, vähän yli, riippuu, sillä se viihtyy ulkona. Mikäs siinä jos on lämmin ja nätti päivä, miksi sitä nytten sisällä istuisi? :D osaa fretti uida. Ainakin minun, ei vain pidä vedestä, joten kahlailee vadissa ja työntelee päätä niskaa myöten veden alle :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sannikka:) kirjoitti:

No niin, eli siis onko fretille pakko laittaa implantti?
pitääkö olla juomapullo vai käykö kulho?
kumpi olisi parempi pennun kuljetusboksi, kissankuljetus laatikko vai tilava hamsterinhäkki?
mistä saa fretille raakaruokaa?
kuinka kauan frettiä voi ulkoiluttaa kerrallaan?
osaako fretti uida?

kiitos jo kaikille jotka vaivautuivat vastaamaan:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu