Auttakaa minua en oo ennen käyttänny akvaarioo ja saan 64 litrasen semmosseen?
Mitä pitää tehdä?
7
127
Vastaukset
SUUUUUUUREMPAA EN SAA!!!!!!!!
- POKOHUGYCYFI
Nii eli tota juuu? Häh?
- firefly55
Ensinnäkin sun pitää kypsyttää akvaario, googlella löytyy paljon ohjeita.
Suosittelen tutustumaan HUOLELLISESTI akvaarion hoitoon ENNEN akvaarion perustamista esim. osoitteissa:
http://www.aquahoito.info/suomi/ohjeita/index.php
Kalajen yhteensopivuudesta, vesiarvoista yms.
http://www.aqua-web.fi/forum/viewforum.php?f=41
Akvaarion "tulevaisuus" riippuu paljon perustamisvaiheessa tehdyistä valinnoista, joissa voi mennä "mönkään" moneen kertaan.
Välttyäksesi turhalta rahan, vaivan ja kalojen hyvinvoinnin "haaskaukselta" perehdy huolellisesti ja ajan kanssa asiaan ja varmista kysymällä, ettei ns. aukkokohtia tiedoissa ole. :)
Toimiva akvaario on vähän aikaavievä ja erittäin mielenkiintoinen harrastus.- 250lpönikkä
ton kokoseen vois jotain pieniä kaloja pistää,osta agua safea ja sitä kypsytys ainetta niin ei tarvi viikkoja odotella:) joku rapukin on kiva ton kokosessa:) onnea uuteen akvaan:) teeppä oikeen hieno!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1602720
- 2011997
- 711736
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91461Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.421457- 781143
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976