accord-95 ongelma

Saattaa uupua ajaessa. Käynnistäessä joskus starttauttaa pitkään. Kun lähtee, tuntuu rttä tukehtuu kaasuun.
Ajettu 260 tyhatta, joista itse 5 vuoden aikana 80 tuhatta. ei aikaisemmin ongelmia, bensapumppu vaihdettiin jouluna, olisiko nyt bensasuodatin. Puhstusainetta käytin suositusten mukaan.
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Etsi jostain se bensasuodatin ja vaihda se. Noilla kilsoilla varmaan aika tukossa.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta, täytyypä heti maanantaina nostaa pukille ja vaihtaa suodin...

    Äänestä

  • peehoolii kirjoitti:

    Kiitos tiedosta, täytyypä heti maanantaina nostaa pukille ja vaihtaa suodin...

    Kerron erään tarinan kaverin sierrasta vm. 1984. autolla pääsi 50-200km ja sit hyyty. Odottelun jälkeen pääsi taas jonkin matkaa ja taas hyyty. Auto oli kymmeniä kertoja merkkikorjaamolla,eikä vikaa löytyny. Kaikki vaihdettiin,sytytys,p-suodatin,akut jne ei auttanut. Taas auto vietiin pitskun stockmann autoon,jossa silloi oli joku kesäpoika ja heti kysy kaverilta ulkona,et onx tankin jälkeen oleva polttoainesuodatin vaihdetti. Ei tietenkään,ku vakituiset asentajatkaat ei tiennut et siellä sellainen oli. Sitä ei oltu koskaan vaihdettu ja kyllä oli sen näköinenkin. Se vaihdettiin ja hyytymiset loppui siihen.

    Äänestä

mulla on honda accord 2.0is vm 95 ja auto sammui lennosta eikä yritäkkää käyntii, pensa pumppu toimii ja tulpat kastuu mutta ei saa kipinää, ostin uuden sytytys ohjainyksikön mutta missäköhän tämä mahtaa autossa sijaita kun en ole sitä vielä löytänyt??

Äänestä
  • Vaihda homo samantein museoromusi uuteen Hyundaihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


peehoolii kirjoitti:

Saattaa uupua ajaessa. Käynnistäessä joskus starttauttaa pitkään. Kun lähtee, tuntuu rttä tukehtuu kaasuun.
Ajettu 260 tyhatta, joista itse 5 vuoden aikana 80 tuhatta. ei aikaisemmin ongelmia, bensapumppu vaihdettiin jouluna, olisiko nyt bensasuodatin. Puhstusainetta käytin suositusten mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu