Kokoomus liittyi

ex kokkari takuulla

vapaaehtoisesti Terijoen hallitukseen.
Katainenhan nimitteli edellistä oppositioa Terijoen hallitukseksi, ja on nyt itse siinä vähemmistönä.
Ja sehän näkyy nyt mihinn kurjuuteen se on maamme johtamassa.
Onko demarimafia myöskin Kokoomuksen juoksuttaja?
Vai onko heillä yhteinen "liituraitaliivikerhokin"?

Minun käsittääkseni Kokoomuksen ei pitäisi koskaan ottaa demuja hallitukseensa, bvaan ehkäpä yhteinen talousrikolliisuuspohja sitä vaatii aina tilaisuuden tullen.

En ikinä äänestä enää Kokoomusta, koska on jo toinen kerta kun ne laittaa demujen kanssa maamme ahdinkoon, ja kasvattavat köyhyyttä sekä erarvoisuutta.

Jos Kokoomus alkaisi penkomaan demujen ketkuiluja, niin oitis tulisi ääneni heille, muta tuollainen yhteisrosvoaminen ja kansankusetus vei Kokoomuksenkin minun silmissäni rosvokastiin.
No nyt on valittava Keskustan ja Persujen väliltä, mutta ehkäpä Kike Elomaa jo yksin kääntää minun ääneni Keskustalle.
Soini on kokoajan opllut poikeassa EU:n suhteen, mutta niin on ollut Väyrynenkin, joka valitettavasti myyrimällä ajettiin sivuraiteelle.
Väyrynen olisi ollut ilmeisesti liian tietävä ja viisas nykypolitiikkojemme seuraan, joten hänet oli senkin takia saatava pois pelistä.

Rosvoketkuja liikaa päättäjissämme, ja se voi tietää hyvinkin suuria muutoksia seuraavissa vaaleissa.

Tutkisivat oikeita ketkuja, eikä mitään aivan mitättömän viattomia(siis ei vikaa niissä) kirjoituksia.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yllätit kok

      Nyt

    • pillan annua

      Noh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe