vapaaehtoisesti Terijoen hallitukseen.
Katainenhan nimitteli edellistä oppositioa Terijoen hallitukseksi, ja on nyt itse siinä vähemmistönä.
Ja sehän näkyy nyt mihinn kurjuuteen se on maamme johtamassa.
Onko demarimafia myöskin Kokoomuksen juoksuttaja?
Vai onko heillä yhteinen "liituraitaliivikerhokin"?
Minun käsittääkseni Kokoomuksen ei pitäisi koskaan ottaa demuja hallitukseensa, bvaan ehkäpä yhteinen talousrikolliisuuspohja sitä vaatii aina tilaisuuden tullen.
En ikinä äänestä enää Kokoomusta, koska on jo toinen kerta kun ne laittaa demujen kanssa maamme ahdinkoon, ja kasvattavat köyhyyttä sekä erarvoisuutta.
Jos Kokoomus alkaisi penkomaan demujen ketkuiluja, niin oitis tulisi ääneni heille, muta tuollainen yhteisrosvoaminen ja kansankusetus vei Kokoomuksenkin minun silmissäni rosvokastiin.
No nyt on valittava Keskustan ja Persujen väliltä, mutta ehkäpä Kike Elomaa jo yksin kääntää minun ääneni Keskustalle.
Soini on kokoajan opllut poikeassa EU:n suhteen, mutta niin on ollut Väyrynenkin, joka valitettavasti myyrimällä ajettiin sivuraiteelle.
Väyrynen olisi ollut ilmeisesti liian tietävä ja viisas nykypolitiikkojemme seuraan, joten hänet oli senkin takia saatava pois pelistä.
Rosvoketkuja liikaa päättäjissämme, ja se voi tietää hyvinkin suuria muutoksia seuraavissa vaaleissa.
Tutkisivat oikeita ketkuja, eikä mitään aivan mitättömän viattomia(siis ei vikaa niissä) kirjoituksia.
Kokoomus liittyi
ex kokkari takuulla
2
<50
Vastaukset
- yllätit kok
Nyt
- pillan annua
Noh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996074
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv973049Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282853Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262115Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774